Dados

Černá díra

Kam vlastně vede černá díra ? Do jinačího časoprostoru, vesmíru nebo je to jen optický klam ?
Doplňuji:
Dobrá. A co je v té černé díře ?

Nejlepší odpověď
huxa

Černá díra je objekt natolik hmotný, že jeho gravitační pole je v jisté oblasti časoprostoru natolik silné, že žádný objekt včetně světla nemůže tuto oblast opustit.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Cer­n%C3%A1_d%C3%A­Dra

Vše jsou to ale jen domněnky, jestli se ti podaří vymyslet teorii, co se děje v černé díře a dostatečně ji potvrdit, dostaneš určitě nobelovku :)

Další odpovědi
JájsemRaibek

Do sebe.
Doplňuji:
Dalo by se říci všechno a vlastně nic.
Je tam i světlo, ale jelikož gravitace je tak značná, tak nemůže černou díru opustit. Z pohledu pozorovatele vně černé díry je tam tedy tma.
Jakmile cokoli překročí horizont událostí, není návratu.
Dokonce černá díra jako taková ani není vidět, vidět je jen shluk všeho co se kolem něčeho nalézá a přibližuje se k ničemu.

mosoj

Obrovské množství hmoty, které je tolik, že její gravitace nedovolí aby světelný paprsek černou díru opustil. Takže dovnitř nikdo nevidí.

Calimë

černou díru si nepředstavuj jako díru, spíše jako objekt… to mi připomíná jeden dětský seriál, kde dvě děti přenášely díru :D černá díra je vlastně stádium hvězdy, takže by se dalo říct, že to žádná díra není
alespoň já si černou díru představuju jako bod ve vesmíru který funguje jako obrovský lis na odpadky obklopený „vylisovaným“ materiálem který je nekonečně malý

wankan

Ano neunikne ani světlo, tvořené částicemi, jež jsou nehmotné, na samé hranici maximální možné dosažitelné rychlosti. Jak je tedy možné že podléhají gravitaci?

JájsemRaibek

Mosoji, omlouvám se, ale v tom je právě ten háček.
Do té černé díry je vidět, mohu do ní koukat. Nevidím v ní však nic, přestože to tam je a to díky té gravitaci.