reika

Posypali jsme celou zahradu (285 m2) 10 kg hnojiva Cererit. Je to dostačující?

Dobrý den. Posypali jsme celou zahradu (285m2) 10 kg hnojiva Cererit. Zajímalo by mne, jestli je to dostačující, nebo toho bylo hodně a bude to přehnojené… Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

To se nedá odhadnou, protože každá plodina vyžaduje jiné dávkování a každá půda vyžaduje jiné dávkování. Např. pro kořenovou zeleninu se udává 20–60 g/m2. Tvoje dávka je 35 g/m2, takže by to bylo tak akorát, ale třeba jahody si vezmou i 80–100 g/m2 a to už bys měla málo.