quentos

Cenzura v hudbě: proboha proč?

Že to silně připomíná silně náš minulý režim, nemusím asi ani říkat. Ale kdyby šlo o nás – tady jde o USA! Proč se TAM, v zemi, která je symbolem svobody, objevila cenzura zrovna v oblasti, kde by měla být největší tolerance? Když už má autor v textu písně vulgarizmus, asi tím chce něco říct…
Jeden příklad za všechny – co mi to dalo, než jsem našel „necenzurovanou“ verzi písně „I Can Do Better“ od Avril Lavigne: jinak se všude objevuje verze s „full of it“ namísto „full of shit“ a ve verši „I'm sick of your shit“ poslední slovo (doslova) „rozmáznou“ do nějakého neurčitého šššššššš. Proč?? Jak už jsem říkal, připomíná to silně cenzuru a zrovna s USA mi to nejde vůbec dohromady.
Doplňuji:
*resp. Kanadu – zkrátka Ameriku jako kontinent

Nejlepší odpověď
BENYTA

Stačí vzpomenout na aféru s odhaleným prsem Janet Jackson,taky to byla nehoda a div jí neukřižovali.Jsou puritáni,kde se jim to zrovna hodí.

Další odpovědi
vagra

Není to sice můj šálek čaje,ale našel jsem si ji,poslechl,máte pravdu.Lidé si to domyslí.Tak jako kdysi u nás.
Asi jde o nahrávku pro nějakou prudernější oblast/stát/ v USA.Ono to s tím svobodným uměním,bude stát od státu jiné,si myslím.
A prachy,jsou prachy.Myšlenka musí ustoupit byznysu.

GangstaHelper

Asi proto, že jsou tyto písně hodnocené jako „pro všechny“, tedy i děti. A právě děti představují velký podíl fanoušků.

Navíc tyto skladby hrají v rádiu nebo v MTV a to před 22 hodinou, takže také nesmí být závadné.

Konkrétně MTV je ohledně vulgarismů a nahoty velmi přísná.

Řekl bych, že je to právě hlas lidu, který zakazuje umělcům vulgarismy a jiné pohoršující prvky v jejich tvorbě, respektive nezakazuje jim je, ale pak je nemůžou pouštět veřejně v TV nebo rádiu před 22. hodinou.

No a protože chtěla Avril hlavně hodně vydělat, tak udělala u clean verzi skladby.

Jinak takovéto rozmazávání a pozměňování textu se mi také hnusí, lepší by bylo slovo vynechat (což by bylo zároveň trochu jako protest protí této cenzuře – nerýmovalo by se to a tak by se na to poukázalo), nebo vypípnout, jako se to dříve normálně dělalo.

mosoj

Já si myslím, že většina z nás nemá o USA ani páru. Jenom si myslíme že to víme. My si tu svobodu vysvětlujem po svém a asi by jsme se divili co se v USA nesmí. Řada věcí jsou nesmysly ale kéž by u nás panovala taková kázeň na silnicích, jako v USA.

gromulo

Jsou to puritáni a pokrytci, ale na druhou stranu Avril Lavigne bych rozmáznul celou do neurčitého šumu.

vecernice

Možná nebýt toho šššš,tak by to na sebe tolik neupozornˇova­lo.Takhle si toho každej všimne ještě víc.Podle mě atˇsi každej spívá co chce a jak chce,vždytˇto nemusím poslouchat,když nebudu chtít.