Avatar uživatele
quentos

Cenzura v hudbě: proboha proč?

Že to silně připomíná silně náš minulý režim, nemusím asi ani říkat. Ale kdyby šlo o nás – tady jde o USA! Proč se TAM, v zemi, která je symbolem svobody, objevila cenzura zrovna v oblasti, kde by měla být největší tolerance? Když už má autor v textu písně vulgarizmus, asi tím chce něco říct…
Jeden příklad za všechny – co mi to dalo, než jsem našel „necenzurovanou“ verzi písně „I Can Do Better“ od Avril Lavigne: jinak se všude objevuje verze s „full of it“ namísto „full of shit“ a ve verši „I'm sick of your shit“ poslední slovo (doslova) „rozmáznou“ do nějakého neurčitého šššššššš. Proč?? Jak už jsem říkal, připomíná to silně cenzuru a zrovna s USA mi to nejde vůbec dohromady.
Doplňuji:
*resp. Kanadu – zkrátka Ameriku jako kontinent

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? vagra, hambac, gromulo, anonym před 5102 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BENYTA

Stačí vzpomenout na aféru s odhaleným prsem Janet Jackson,taky to byla nehoda a div jí neukřižovali.Jsou puritáni,kde se jim to zrovna hodí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Není to sice můj šálek čaje,ale našel jsem si ji,poslechl,máte pravdu.Lidé si to domyslí.Tak jako kdysi u nás.
Asi jde o nahrávku pro nějakou prudernější oblast/stát/ v USA.Ono to s tím svobodným uměním,bude stát od státu jiné,si myslím.
A prachy,jsou prachy.Myšlenka musí ustoupit byznysu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GangstaHelper

Asi proto, že jsou tyto písně hodnocené jako „pro všechny“, tedy i děti. A právě děti představují velký podíl fanoušků.

Navíc tyto skladby hrají v rádiu nebo v MTV a to před 22 hodinou, takže také nesmí být závadné.

Konkrétně MTV je ohledně vulgarismů a nahoty velmi přísná.

Řekl bych, že je to právě hlas lidu, který zakazuje umělcům vulgarismy a jiné pohoršující prvky v jejich tvorbě, respektive nezakazuje jim je, ale pak je nemůžou pouštět veřejně v TV nebo rádiu před 22. hodinou.

No a protože chtěla Avril hlavně hodně vydělat, tak udělala u clean verzi skladby.


Jinak takovéto rozmazávání a pozměňování textu se mi také hnusí, lepší by bylo slovo vynechat (což by bylo zároveň trochu jako protest protí této cenzuře – nerýmovalo by se to a tak by se na to poukázalo), nebo vypípnout, jako se to dříve normálně dělalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Já si myslím, že většina z nás nemá o USA ani páru. Jenom si myslíme že to víme. My si tu svobodu vysvětlujem po svém a asi by jsme se divili co se v USA nesmí. Řada věcí jsou nesmysly ale kéž by u nás panovala taková kázeň na silnicích, jako v USA.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gromulo

Jsou to puritáni a pokrytci, ale na druhou stranu Avril Lavigne bych rozmáznul celou do neurčitého šumu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Možná nebýt toho šššš,tak by to na sebe tolik neupozornˇova­lo.Takhle si toho každej všimne ještě víc.Podle mě atˇsi každej spívá co chce a jak chce,vždytˇto nemusím poslouchat,když nebudu chtít.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek