Pantata

Ceny surovin a odpadů

Kde se dá zjistit kolik dostávají obce za náš tříděný odpad-myslím finančně-sklo,papír,plasty atd.Slyšel jsem o pár obcích v republice kde se za vyvážení popelnic neplatí protože mají zisk z tříděného odpadu.
Doplňuji:
Doplňuji:obec nemá zájem sdělit interní informace o jednotlivých komoditách.Celkové hospodaření je v závěrečné zprávě jako celek.

Nejlepší odpověď
Drap

Jedině dotazem na konkrétní obci. Jsou to informace z účetnictví.
Doplňuji:
to že obec nechce, je největší problém, protože takovou zákonou povinost nemá.

Další odpovědi
venkovan

Ne že obec nechce, ale obec musí. Jsou to veřejné peníze, takže obec na základě žádosti má takovou informaci poskytnout.
Zkuste podat znovu žádost na základě zákona o poskytování informací. Pokud neposkytne, zkuste se obrátit o radu na Ekologický právní servis www.eps.cz a nebo zkuste napsat přímo na Ekokom, který tyto peníze za vytříděný odpad přeposílá.
Obec nemůže poskytnou jen některé informace které jsou zákonem vyjmenované. A pokud si pamatuji, tak přijem finančních prostředků do obecní pokladny mezi tyto informace není zařazen.