Sarrow

Ceníte si u filmu více zábavnosti nebo reálnosti?

Třeba film Amadeus, jste radši když vám film „naservíruje“ několik lží ale dobře vás pobaví, nebo byste byli radši, kdyby byl film o něco „chladnější“ a říkal vám pouze pravdu?

Nejlepší odpověď
annas

Nebudu zmiňovat dokumentární filmy, prptože jsou jiná kapitola,. Zprostředkovávají skutečnost a otevřou nám v mnoho případech oči. .

K vaší otázce – záleží na okolnostech.
Každý z nás si pod pojmem zábava představuje něco jiného. V oblasti filmu jde podle mne o filmy nenáročné, u nichž není třeba přemýšlet, slouží k odreagování a pobavení. Ale najdou se i takové filmy, které s humorem a nadlehčenou formou odhalují reálnou skutečnost, tudíž vedou k zamyšlení.

I když jde o ztvárnění literárního díla, třeba biografického, každý režisér je pojímá jinak a upraví tak, jak mu lépe vyhovuje. Záleží také na tom, zda čteme napřed knihu a pak vidíme film, nebo naopak. Mám ráda tyto filmy, i když nejsou zcela historicky přesné, často jsou s pychologický­mi prvky.

Velmi se mně líbill film Markéta Lazarová od Františka Vláčila, který mě fascinoval tím, jak zachytil středověký život … pudy, city, víry, vláda na svwtem a člověkem .. I když Vančurova předloha není historické dílo.

Zmiňovaný Amadeus od M. Formana. Záhada a hudba stále zůstavají Podařilo se Salierimu umlčet jednoho z největších géniů světové hudby?

Další odpovědi
www

Jak u kterého.
Pokud sleduji film zábavný, očekávám tedy zábavu a fakta nijak zvlášť neřeším.
Jestliže se ale dívám na film naučný, fakta mne zajímají především.

led

Myslíte zábavnosť a nie realitu vo filme Kráľ Lear?

Nápaditosť a umelecké spracovanie vo filmoch niekedy je lepšie hľadať než zábavu, či realitu.
aktuálnosť a pravdivosť u dokumentoch
realitu u náučných
Doplňuji:
Konkrétne film Amadeus je umelecké poňatie sporu medzi Mozartom a Salierim.
Tu nešlo ani tak o zábavu a realitu, ale na ich spore ukázať dobu, v ktorej obaja žili a tvorili, čo vplývalo na ich tvorbu. Samotný spor nebol podstatný. V tomto filme nešlo ani bežnú zábavu, pokiaľ filozofiu nepovažujete za zábavu, ani o skutočne pravdivom reálnom opise ich životov. To by bola strašná nuda (ako v škole, keď sme ich preberali), tu šlo umelecky ukázať velikánov hudby ako obyčajných ľudí.

sova123

U filmu podle mě není potřeba, aby byl 100% pravdivý. Budu radši když mě dobře pobaví. Výjimkou jsou samozřejmě dokumenty – u těch očekávám pravdu.

anonym

Ať mě pobaví, ale jak píše www, když je to film naučný, raději teda pravdivé informace, starostí mám dost, tak aspoň chvilku odreagovat. Pravdivé informace se dočtu v knize hned po tom zábavném filmu.

iceT

Třeba pohádka Oslí kůže z r.1970 s Maraisem mě nakonec překvapila,když v pohádkovém příběhu král na závěr přiletěl ve vrtulníku a v historickém kostýmu.

Jana Červená

Zrovna u Amadea ..... asi těch několik lží :D

Kelt

Film je výsledek práce režiséra a celého týmu, který se na filmu podílel. Dva stejné filmy od různých režisérů jsou jedinečné. například Hrabě Drakula, Bídníci a pod. Autor se drží dle určité předlohy, scénáře a některé scény si upravuje. Film by měl být především oddechový, zábavný. A určitě ve filmu o nějaké reálné postavě z historie nemám zaručeno, že použité dialogy řekla právě daná postava.