lukas.zmizik

cena za taxi je vetsi jak za autobus

dnes jsem se svezl taxikem a zjistil sem nasledujici:
taxi: 26 kc/km, cekani 300 kc/hod
autobus pro 50 lidi: 24 kc/km, cekani 80 kc/hod

je to pro vas inspirace k tomu, ze az nekdy budete potrebovat taxika, pronajmete si radej levnejsi autobus?
Doplňuji:
pro terryle:
ne, autobus 24 kc/km celkem…nikoli za osobu

Nejlepší odpověď
venkovan

Já to dělám už leta. Ale ještě ušetřím, protože neplatím čekání. Na základě informaci z různých zdrojů dojdu na nějaké doporučené místo, poklábosím s lidmi kteří se mnou chtějí jet, když nám autobus přistaví, nastoupíme, s řidičem se ještě domluvíme jak budeme vystupovat, abychom uštřili fakturaci, tak na místě hned zaplatí a jedu.

Další odpovědi
Terryle

Ten autobus bude po rozpočítání na těch 50 lidí, co?
ono 50 lidí málokdy cestuje taxíkem jedním směrem najednou :o/
Taxíka používám v případě nouze, většinou když jsem sama. Takže uvažovat o dalších 49 lidech a autobusu je naprosto mimo.

PS: :-O tak to zírám a očím nevěřím. Síla.

led

V Bratislavskej televízii kedysi (nie dávno) pracoval človek, ktorý si to tiež takto spočítal. Kúpil si autobus a ešte cestou do práce aj bral ľudí zo zástavok. 🙂