Wareg

Cena štěněte dobrmana s PP

Dobrý den,

otázka spíše pro odborné psíčkaře a chovatele psů – zdá se vám cena za štěně dobrmana s PP 15.000 Kč vysoká? Mělo by se jednat o kvalitní krytí, ale kde jsou stanoveny hranice „normálních“ cen?

Nejlepší odpověď
ReHu

Mě se vysoká zdá, i když je asi běžná. Mám dojem, že spousta rádobychovatelů má psy jen a pouze jako výdělečnou činnost a o péči se nestará vůbec. A ani to není na první pohled vidět. ☹.

Další odpovědi
Luss

Dobry den, rekla bych ze u dobrmana je to uz to vyssi prumer ceny. Sluzebni plemena s PP (ta mene popularni) se pohybuji od 10.000 do 20.000. Samozrejme ale hodne zalezi na rodicich. Pokud maji vynikajici exterierove predpoklady, vysledky z vystav a zkousek, je to rozhodne cena prijatelna. Bohuzel cena za psa je dnes silene sroubovana, podle toho, zda to plemeno proziva boom. Jako je napr.zminena civava za 50.000,–. To uz je dost prehnane.

Fly

Ta cena určitě není vysoká, když si představíš, že třeba čivava z dobré chovní stanice může stát 50.000 a výš…Je pravda, že čím větší pes, tím nižší cena, ale tohle není zlá cena, hlavně když je z dobré chovní stanice…

iwetax

S PP je to normální.např. Zlatý retrývr s PP stál 12000kč, protože s ní ale nebudu chodit na výstavy ani jí nebudu množit, tak mi stačil bez PP za 3000kč.

Q

Cena zvířete s PP pod 10000,–v dnešních dobách zní podezřele levně – je to taková ta brambora za 2Kč u silnice s pytlem cibule k tomu 🙂 Prostě ""produkce"" jednoho kusu čistokrevného zvířete v nákladech je minimálně 3–4000Kč/ks (očkování, čipování, krytí, bonitace, vyšetření ) takže pokud někdo nabízí štěňata levně, je v tom nějaký háček. Buď nebude to s těmi PP tak úplně pravdivé a třeba nedojdou, nebo zvíře nemá zuby, má špatné končetiny atp. To by Vám měl zodpovědný chovatel říct, ne čekat, že objevíte „závadu“ sama. každopádně k výběru štěněte doporučuji vybavit se přítelem (a to ne na telefonu, ale „live“) který tomu trochu rozumí, prohlédnout úhlení končetin, zuby, varlátka u psa, chovatelskou dokumentaci, nejlépe se seznámit i s pravidly chovu a nenechat se odbýt tvrzením otec je interšampion (a nikdo ty papíry nikdy neviděl) a matka má zkoušky (tak bych chtěla vidět zápis o nich v PP) Služební plemena v cenové relaci od 10 do 25tisíc jsou naprosto v správné hladině a i tak mnohem levnější než v cizině – např. belgičani kolem 500 dolarů