huxa

Cena sbírky známek?

Vím, že hodně záleží na tom, o jaké známky se jedná, ovšem, poradili byste mi prosím přibližně, kolik by se dalo očekávat korun za zbírku známek povětšinou už orayítkovaných z velké částy československé a slovenské, ovšem i třeba z Kuby, Británie, Polska, Ruska, Madarska a Taivanu. Většina jich je dobře zachovalých. Celkový počet je 350ks. Chtěl bych vědět, jestli lze očekávat více než 2OOks :)
Doplňuji:
omlouvám se, více než 200 Kč :)

Nejlepší odpověď
Drap

Když je jich 350 ks , tak lze očekávat o 150 ks více než 200 ks

Další odpovědi
Kelt

Některé známky mají hodnotu uměleckou, jiné historickou a další mají velkou hodnotu, protože se málo vyskytuje. Existují filatelistické stránky
http://www.phi­lashop.cz/porad­na1.htm
http://www.sbe­ratel.com/dis­kuse/sberatel/jak-si-ocenit-sbirku-postovnich-znamek-svepomoci-1206
popřípadě si najít filatelistu a s ním to probrat. Zajdi si za někým, vyhledej si ho, domluv si schůzku a požádej ho, ať se Ti na ty známky podívá. Buď u toho, a sleduj, co bude říkat. Možná bude nadšený a řekne, že některé známky koupí, nebo nekoupí. A bude záležet na Tobě, zda se toho chceš zbavit, nebo vydělat nějaké peníze. A když nebudeš věřit jednomu , nech si poradit od druhého. Když se shodnou, tak budeš vědět na čem jsi, když ne, chtěl tě jeden ošidit.

Hamon

Jestli je to socialistické Československo, tak těch bude mezi filatelisty mraky. Totéž ostatní z bývalého východního bloku.
Navštiv nějakou filatelii, filatelistický kroužek nebo filatelistu, ale počítej s tím, že za lístek na autobus dáš víc, než za sbírku dostaneš. Známka musí být totiž nejen vzácná, ale také v prvotřídním stavu.
Ale třeba se pletu a budeš zrovna ten šťastný,. který má přerazítkovaný aršík Hradčan vzhůru nohama, i to se občas přihodí. Držím palce.