gepik

Cena piva v PET

Můžete mi někdo vysvětlit, proč je pivo v pet lahvích dražší než ve skle? Třeba u limonád se sklo téměř nepoužívá, protože PET lehev vyjde levněji.

Nejlepší odpověď
Drap

Cena PET lahví neni až tak nízká. Používáním jich se však ušetří hlavně na dopravě, protože jsou mnohem lehčí, a hlavně na vymývání a manipulaci. /stroje, voda, obsluha, skladování / Toto je hlavní důvod, proč se masově užívají plasty.

Další odpovědi
Kric.ouwner

Protože u Pet láhví je malé procento že to budou konzumenti recyklovat a u skla je to běžné že se vrací ( skla se většinou vyčistí a jdou znova do oběhu oproti plastu) , a také výroba Plastu je značně drahá , a tím jak je to dražší (v Plastu ) se vlastně zaplatí ta recyklace .

anonym

Chtěl bych. Ale nevím. Ráno se zeptáme ničím nedotknutelné vlády. Nebo toho šaška.

baghira

Cena nemá nic společného s náklady ani s recyklací. Cena zboží je daná jen a pouze obchodní politikou.