opa

Cena letenek.

Ozve se nějaký světoběžník,pop­řípadě světoběžnice co mě podá nějaké informace o cenách letenek do Canady?V jakém rozmezí se pohybují.Když je letenka tam i zpět jak dlouho platí.Teda za jak dlouho se musím na ni vrátit.Děkuji.
Doplňuji:
Děkui Ti dobrá vílo nebo víláku.Když by Vám to nevadilo tak bych si Vás nějak a někde uložil.Jak vidím tak se vyznáte a kdybych potřeboval poradit.SERIÓZNĚ A ČESTNĚ!!!!Jsem starší kmet(nechcu napsat starej)ale pamatujia a dobrá rada není nikdy k zahození.Děkuji.nezvalvladimir@seznam.cz

Nejlepší odpověď
Luss

Zalezi na tom, kam primo v Kanade letite (mesto), odkud a zda jste ochoten vicekrat prestupovat, nebo bez prestupu. Napr. da se sehnat zpatecni letenka (s pevnym datem odletu a navratu) s British Airways z Londyna do Montrealu (terminove na podzim) bez prestupu kolem 12.000,– (koukala jsem na ni shodou nahod dnes rano, protoze potrebuji do Ottawy). Ale napr.zrovna Ottawa z Evropy je o dost drazsi. Co se tyka data navratu, samozrejme bud letite v predem danych datech, na ktera jste ji zakoupil a v pripade zmeny musite prebukovavat. (tam se poplatky u kazde spolecnosti pohybuji jinde). Letenka, kde si muzete urcit odlet az na miste je tzv.otevrena a tam uz je opravdu treba zjistovat na konkretni letecke spolecnosti s konkretnimi pozadavky. Velmi obecne letenka do Kanady z EU je v rozmezi mezi temi cca 12000 az (dalo by se napsal statisicu = business class), ale v „lidskych“ mezich do 25000,–. Chce to hledat co kdo nabizi.
Doplnuji jeste, ze otevrena letenka bez pevne daneho navratu byva o dost drazsi.
Doplňuji:
opa: mam verejny email v profilu, kdyz budu vedet, poradim 😉

Další odpovědi
Elina

Hezké odpoledne, Vladimíre!

Neudáváte odkud kam přesně toužíte letět, to ale vlastně nevadí:).
Já osobně často používám stránky flylowcostair­lines.org – viz zdroj. Člověk si sem může napsat odkud – kam chce letět a zjistí tak, kdo všechno dané spojení nabízí. Může si tak najít letenku nejlevněji sám – podle dat, která mu vyhovují.
Nahoře na liště u flylowcosta­irlines zde také máte „Letecké společnosti“ a „letiště“. Můžete si tak dále zjistit, kolik se u které aerolinky např. platí za zavazadlo a kolik toho vlastně s sebou můžete převážet. Vůbec se toho nebojte:).

A kdyby náhodou jste měl někdy v budoucnu potíže s překládáním (např. z angličtiny – většina aerolinek má stránky v angličtině, i když u některých to jde přepnout i do češtiny – většinou v pravém horním rohu), můžete si text, který vás zajímá, označit, zmáčknout „ctrl“ a „c“ zároveň (tím si počítač zapamatuje vámi označený text) a potom za pomocí „ctrl“ a „v“ můžete daný text vložit do okénka u http://transla­te.google.com/, který vám to, co chcete, přeloží do českého jazyka.

Hezký den přeji,
Elina

Zdroj: http://www.fly­lowcostairlines­.org/nizkonakla­dove-letecke-spolecnosti/

Luss

odkaz, ktery uvadi Elina je celkove docela hodne uzitecny!!! Ale u zaoceanske cesty bych volila urcite klasickou linku, ne nizkonakladovku. Jednak do Kanady zrovna neni nejvetsi vyber a vyplivne to nakonec stejne vesmes „statni“ spolecnosti – jako British Airways, KLM, Lufthansa atd a hlavne nizkonakladovky maji dost omezene moznosti prebukovani a dalsi manipulace s letenkou. Nektere neprebukuji datum vubec a cestujici je pak nucen si koupit novou letenku a to v pripade, ze potrebuji letet napr.zitra a treba jen jeden smer (v pripade zruseneho letu), pak se z Kanady nedoplatim. Nizkonakladovky jsou senzacni po Evrope, kde v nejhorsim pripade doletite jinak, nebo dojedete po zemi. Kanadu bych si s Lowcostem nelajsla. A to jsem pri cestovani obcas celkem strelec. 😉