Avatar uživatele
nikeroska

celoroční rýma

trpím rýmou už asi 5 let celý rok, neznám už pocit kdy nemusím smrkat… Co na to pomáhá? Chtěla jsem s tím jít k lékaři, ale četla v nějaké diskuzi že slečnu lékař poslal domů že jí nic není… Máte nějaké rady??
Doplňuji:
Alergická nejsem, byla jsem na testech před 3-mi roky…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? redy, Damiana, zzzzz, Beremi před 4367 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Já tím také trpím, v zimě ji mám hlavně ze smogu a přes léto z pylu. S tím se moc dělat nedá, kapky si celý rok stříkat do nosu nemůžeš, to by se ti za chvíli asi nos rozpadl. Já si hlavně dávám pozor na usazení rýmy, pokud cítím, že se mi začíná usazovat, hned si nahřívám čelo soluxem. A velký problém je také loupání se pokožky kolem nosu, to si natírám obyčejným jelením lujem, ten mi pomáhá nejvíc, krémy mě štípou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Celoroční rýma neni uplně normální. Doporučoval bych stejně lékaře navštívit

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nyní mluvím z vlastní zkušenosti.
Chronické rýmy se nezbavíte. Zkuste si někde nechat udělat imunologické vyšetřní. Dělají to i na alergologickém oddělení. Pokud nebudou imunoglobuliny v pořádku je možné dnes imunitu posilovat.

Radiofrekvenční termoablaci jsem si nechal udělat v Plzni na ORL u dr. Sebery.
Pojišťovna neplatila stálo to 2 500 Kč. Nechtěl jsem jít do narkozy na klasickou operaci nebo´t v té době jsem absolvoval jiné vážnější operace v narkóze. Proto ta termoablace.

Termoablace je odstranění trvale zduřelé sliznice jako následek chronické rýmy !! Ta zduřelá sliznice potom zužuje průchod nosem a těžko se dýchá. Chronickou rýmu to ale neodstraňuje !!! a je časté že nastává recidiva té zduřelé sliznice.

Takže jedině posilovat imunitu a otužovat se.
Doplňuji:
Alergologické testy jsem měl také v pořádku i ty z krve ( nejenom kožní reakce).
Chodím ale na injekce pro posílení imunity. Ta v pořádku nebyla a zatím stále není.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Po 5 letech mi to nepřijde zrovna nějaká rychlost v řešení problému. A takovéto „jedna paní (slečna) povídala“? U toho lékaře jsi měla být už dávno, a podle výsledku,případně zkusit nějakou jinou možnost léčby.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

můžeš mít alergii na něco navštiv lékaře a nezanedbej to ,mohla bys mít nepěkné následky
Doplňuji:
zkus si přečíst toto
http://www.aha­online.cz/cla­nek/musite-vedet/69122/jak-na-celorocni-rymu-co-vy-na-to-pane-doktore.html

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

To je přece jasné !
Jedná se o normální alergii. Standardní celoroční rýma se dá léčit jedině tak, že zajdete k lékaři – alergologovi. Budete otestována na jaké pyly, stromy, potraviny, roztoče atd. jste alergická. Dále vám asi předepíše antihistamini­ka(zodac nebo zyrtec), nějaké kapky do očí, do nosu.
Ale nejedná se o nic tak avažného, dneska to má kde kdo. Spíše je to otrava s tím žít, zvláště když se to neléčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Mělo by to jít odstranit laserem, skutečně se nemusí jednat jen o alergii. Zkus se podívat do odkazu, s MUDr. Pavelcem z Plzně máme osobně velmi dobrou zkušenost. 🙂
Zde je zajímavý článek a pod ním odkaz na lékaře.
http://www.plas­ticka-chirurgie.info/za­kroky/chronic­ka-ryma
http://www.len­te.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lilleček

Mám taky takový problém … téměř celoroční rýma… ikdyž přes zimu to bývá horší .. a jak zde píše slečna, že není alergická já téměř nejsem .. v září jsem byla u alergoložky a ani z krve mi žádnou zásadní alergii nenašli (alergií na roztoče v dnešní době trpí snad každý) já se obávala senné rýmy, tou však podle výsledků netrpím… Ale dá se s tím žít 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tyna97

No, s tím bych taky potřebovala poradit… Věz, že v tom nejsi sama 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fazzz

Mě trápí celoročné také rýma, ale i husté hleny v krku. Alergii nemám, prostě máme smůlu… Už jsem se s tím naučila žít.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
SuzanKa

Také používáme kapky od nasivinu a super, máme půl ročního prcka a nos mu kapky uvolnily velice rychle

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

ano, v tom mém odkazu je právě o tom laseru- jak píše Damiána neříkej, že se s tím smíříš a budeš žít s rýmou – to je blbost

před 4367 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Laser ani termoablace chronickou rýmu neodstraní. Odstraňuje pouze následky chronické rýmy a zduření sliznic recividuje.

před 4367 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví