Zlatý

Čeho se vyvarovat, aby to nehnisalo?

Mám úraz(tržnou a zhmožděnou ránu na ukazováčku) a mám obavu,abych tam nedostal nějakou infekci a proto se ptám,čeho se vyvarovat? Rána je ošetřena chirurgem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud vám ránu ošetřil chirurg,tak vám vše vyčistil desinfekcí a sterilně zavázal.Nejhorší je,když do obvazu začnete"hrabat".Pochybuji,že máte doma silnou desinfekci a sterilní obvazy a nástroje.Pekynko,na dlaze,pokud není šitá šlacha prst v žádném případě být nesmí.Velice rychle kloub tuhne a "zkracují"se šlachy.Řiďte se radou lékaře.Obvykle se velké rány převazují každý třetí den menší jednou týdně.Jediné co můžete udělat pro lepší zhojení je vyhýbat se slunci,dávat ruku do zvýšené polohy,ledovat a v případě bolesti užít ibalgin,což je nesteroidní antirevmatikum,které působí protizánětlivě.Poku přez všechno se vám zdá,že by se mohl v ráně tvořit zánět,tak jděte k lékaři,ale sám se neošetřujte.Radím díky dlouholeté zkušenosti právě s rukama.

Další odpovědi:

Bronzový

Jestli k tomu mohu poradit, tak ukázováček by měl být po dobu hojení na dlažce,většinou se používá ta dřevěná ústní lopatka, zabrání se pohybu a rána se lépe a rychleji hijí. Neměl by jste prst nořit do vody ani jiné kapaliny, zde jsou přítomny mikroorganismy způsobující hnisání, rána se udržuje suchá. Pak také záleží a Vaší imunitě jak rychle se s hojením vypořádá. Podpořte ji vitamíny, jak natur tak tabletkami z lékárny. Přeji rychlé uzdravení.
Ještě prstík po odstranění dlahy bude trochu ztuhlý, ale protože je spolu s palcem nejpoužívanější, rychle se vrátí do formy, nebojte.

Jednou mi trhali nehet,mela jsem si ranu macet v rapiku,koupila jsem ho v lekarne ,pomohlo mi to .

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.