Losman

Čeho se týkaly Římské smlouvy podepsané roku 1957 …děkuji

Odpovědi
hanulka11

Římské smlouvy je souhrnný název pro dvě smlouvy, které byly podepsány v Římě 25. března 1957: smlouvu zakládající Evropské hospodářské společenství (EHS) a smlouvu zakládající Evropské společenství pro atomovou energii (Euratom). Obě vstoupily v platnost 1. ledna 1958. Římské smlouvy byly jedním ze základů pozdější evropské integrace. Signatářské státy v roce 1957 byly: Francie, Spolková republika Německo, Itálie, Belgie, Lucembursko a Nizozemsko

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%98%C3­%ADmsk%C3%A9_sm­louvy