Ceho se tykala posledni amnestie?

zajimalo by me ceho se tykala posledni amnestie,jde mi predevsim o zdravotni pojisteni.ziji dlouhodobe mimo republiku

Odpovědi
standa

Pokud máte na mysli učinnost zásadní novely trestního zákoníku k 1.1.2010, tak je nutné říci, že se vůbec NEJEDNALO O AMNESTII ve smyslu jak ji známe z dob, kdy byla vyhlašována z rozhodnutí prezidentů (naposledy V.Havlem tuším, že to bylo v r.1998)…

…díky této novele trestního zákoníku byly některé trestné činy zrušeny a tím pádem byly zrušeny i nevykonané zbytky trestů po 1.1.2010. U něk­terých trestných činů byly změněny trestní sazby, takže pak byly i upraveny (sníženy) nevykonané tresty po 1.1.2010.

Z vašeho dotazu nelze odvodit jaký trestný čin máte na mysli a jakým způsobem byly/nebyly upraveny trestní sazby.