Čeho se bojí vaše děti?

Můj 19 měsíční synek se stršně bojí vysavače - proto už vůbec nevysávám v jeho přítomnosti. Taky se bojí jednoho člověka od nás z baráku - je zarostlej, kudrnatej, prostě vypadá jako čert. Jednou jsem mu to takto řekla a - nechápu - pamatuje si to a bojí se:o( Jak se toho strachu zbavit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Stříbrný

Mám 17 měsíčního synka. Strach z vysavače si prošel také, ale celkem brzo ho to přešlo a teď už mi s luxováním i nadšeně "pomáhá" :)
Z čeho má nepochopitelnou ale za to šílenou hrůzu je domácí pekárna. Nějak se mu nelíbí zvuk, který dělá při hnětení.
Donedávna měl strach ze struhadla, aniž by se o něj on nebo někdo jiný v jeho přítomnosti poranil, ale minulý týden mi z ničehonic začal podávat brambory na strouhání.Občas ho vyděsí vrtačka.
Nicméně snad jen ta pekárna se ho drží tak dlouho a intenzivně.

Pokročilý

Mám 19 měsíční dítě a donedávna se strašně bál vody, byť jeho sestra je absolutní vodouch! Ale předevčírem za mnou doťapal do vody až po pás a najednou bylo po strachu a od té doby smích!:o) Vysavače se ale bojí taky a takový sezónní strach - vosy. Ale to je normální i u dospělých...

Ahoj, jsem matkou 6,5 měsíční holčičku.. Zezačátku se také bála vysavače, teď se bojí cizích lidí a mixéru (dělá hrozný rámus).. Strachu z vysavače jsem ji zbavila tím, že jsem se u toho snažila tancovat a různě blbnout, ale tak abych zvládla i vysát :) No, a teď si už ani nevšimne, že vysávám..

Pokročilý

s tím vysavačem bych si poradila formou hry

Naše 2,5 letá dcerka se bojí letadla, když letí hodně nízko, do nedávna se bávala manželova strýce - z toho měla panickou hrůzu od miminka, stačilo, aby ho viděla a už řvala jak tur, a nedala se ničim utišit - teď už je to lepší... Bojí se "velkých" vlaků, když brzdí...A pak má strach, když jsme spolu venku, a já se jí "ztratim" z dohledu když mě neposlouchá, tak se bojí, že je sama...

Pokročilý

Taky jsem se bál různých věcí. Je třeba dítěti postupně danou věc představit tak, aby se ji nebál, to je vše.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.