annas

Čeho jsou svědectvím tzv. „řopíky“? Setkali jste se někde s nimi?

30. léta 20. st.

Nejlepší odpověď
Drap

Za první republiky jsme budovali obranou linii kolem hranice. Byla údajně vybudována do zabrání Německem asi jedna třetina tohoto opevnění. Nazev řopík se vžil od zkratky ŘOP,/Ředitelství opevňovacích prací /, byla to instituce, která měla na starosti jejich budování.

Další odpovědi
mosoj

No jé je. Jenom potvrzují že jsme se v roce 1938 měli bránit !!!
Znám je ze šumavského pohraničí, ale vyskytují se podél celé naší západní a severozápadní hranice.
Jsou vybudovány z velmi kvalitního železobetonu.

anonym

Řopíky jsou pevnůstky-součásti hraničního opevnění v příhraničí.Pokud budeš mít cestu ke Slavonicím v Jižních Čechách je tam jeden řopík v lese u silnice,snadno dostupný autem,jako muzeum s veškerým tehdejším vybavením a s perfektním popisem.Je to velmi zajímavé a poučné i pro laika…:D

Kohut57

Jsou to lehká železobetonová opevnění, která se nacházejí u nás v Krušných horách. V dětství jsme si v nich často hráli na vojáky. Ve skutečnosti toto opevnění postanvené před rokem 1938 nebylo využito. Zajímalo by mne, jestli alespoň některý ten bungr , jak jsme tomu říkali ,někdy byl vojensky použit.

fablen

máme je i u nás na jihu Čech a před cca rokem byly na prodej

Zdroj: www.slavonice­bunkry.cz/