Zvědavý

Proč Stephen Hawking odmítl rytířský titul??

Původní dotaz: Čeho je Stephen Hawking ještě „schopen“??

Královna mu jej chtěla udělit ale on to odmítl.

Vím, že za svůj život dokázal velké věci a možná ještě dokáže, ale já tím myslím, že by mě zajímalo, jestli ještě dýchá sám, jestli zvládne polykat nebo jestli zvládne sám vykonávat potřebu, protože vím, že to všechno ovládají svaly… díky

Nejlepší odpověď
annas

1. Z anglického zdroje Stephen Hawking Turned Down Knighthood

Profesor Hawking zveřejnil důvod. pro odmítnutí rytiřského titulu. Ostře kritizoval britskou vládu, že nehospodárně financuje vědu a především pak sloučení částicové fyziky a astronomie, rady pro výzkum a rady pro centrální laboratoře výzkumných rad.

Zřejmě nejde o přesné názvy vědeckých institucí.

http://news.slashdot­.org/story/08/06/21/­1157201/stephen-hawking-turned-down-knighthood
--

2. Jeho postižení ovlivňue motoriku páteře a kortikální buňky. Nicméně to většinou ovlivňuje pouze schopnost dělat vědomé pohyby. Erekce a orgasmus se může stát bez vědomého úsilí. ALS obvykle nemá vliv na močový měchýř a vyprazdňování anebo oči, a také sex
https://www.red­dit.com/r/NoS­tupidQuestion­s/comments/2gsx8z/ho­w_does_stephen_haw­king_have_sex/

„Společnost Intel přišla s novým systémem, který Stephenu Hawkingovi umožňuje komunikovat s okolím nebo brouzdat po internetu navzdory paralyzující nemoci. Odborníci museli sestavit systém, který předvídá, co chce fyzik říci, a zároveň se podobá systému, na který je Hawking za desítky let už zvyklý.“

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/step­hen-hawking-novy-hlas-synteza-intel-swiftkey-fvn-/veda.aspx?c=A141209­_150652_veda_pka

Další odpovědi
Quimby

Myslím, že není problém si něco o něm na internetu najít, ale co vím tedy já.
Tak je upoután na vozík, nemá tedy obyčejný vozík, ale dost vylepšený.
Má ochrnuté skoro celé tělo, kromě pár částí obličeje myslím. Dýchat sám dokáže, to samé může hýbat očima. Polykání tedy nevím, ale řekl bych, že ano, ovšem sám se nenají ani nenapije.
Vykonat potřebu těžko, s tím má problém většina ochrnutých lidí.

Jinak ne všechny svaly jsou stejné a ne všechno ochrnutí je stejné. Někdo může ochrnout úplně a někomu se jen velmi zhorší motorika.( Může třeba skoro hýbat rukama, ale těžko bude hrát tenis nebo házet s míčem…)

zjentek

pravděpodobně se necejtí jako rytíř

lota

Z toho, co píšeš bych řekla, že sám tak možná dýchá… A myslí…