Pájo

„Céčka“, sbírali jste je? Kde ty vaše skončily?

A myslíte si, že znova příjde „jejich doba“? :)
Doplňuji:
Díky všem za kousek vzpomínek. S takovou nostalgií jsem se už dlouho nezamyslel.
Hlavne u toho, co píše bolak… ;)

Nejlepší odpověď
Andělé

Když jsem chodila na základní školu,byl to opravdu hit.Pak se po nich dlouhá léta slehla zem,ale před 2 roky syn dostal k vánocům céčka,prodávali je v Lídlu,i v loni. Opět se vrátily,ale už to není takový boom,jako před 30 léty…:-)

Další odpovědi
annas

Sbírala a příznávám, že sháněla protekčně pomocí svých známých, šlo totiž o úzkoprofilové zboží… Nepamatuji si rok…

Když vyšly z módy, schovala jsem je do krabice pro „strýčka příhodu“, ale v r. 1997 vše zaplavila „velká voda“, takže skončily v kontejneru …

Jak píše Andělé, objevila se, ale už se o ně nezajímám … příliš jsem vyrostla…

bolak

Když jsem byl v první třídě tak to někdo dotáh do školy. Viděl jsem to prvně a docela mě to zaujalo. Pět jsem si jich půjčil a na konci roku jsem měl dva plný šuplíky. Samozřejmě časem to rostlo a rostlo, až toho bylo tolik že jsem to po večerech třídil. Nejdřív podle barvy, pak i podle písmenek. Jak se objevily v obchodech petlahve, tak sem to začal skladovat v nich. Každá petlahev měla jinou barvu, fosforeskující jsem si dával zvlášť a svítily mně u postele, když jsem šel spát :). Měli jsme ve škole jednoho kluka, ten dostával tejdně od mámy 200 stovky a hned v pondělí ráno šel za ně nakoupit céčka. Stály tenkrát 7Kč balíček. Odpoledne už je neměl :) Byly v mým baťohu na cestě domů – do třídičky. Naši vždycky říkali, že my děti jsme strašný chudáci, že máme tak strašně moc těžký aktovky a stěžovali si ve škole na třídních schůzkách, proč musíme v 7 letech nosit takový kvanta učebnic, že mám kvůli tomu skoliózu, musím chodit na ortopedii a cvičit 3× tejdně s rehabilitační sestrou, aby se mi vůbec páteř srovnala a já měl přitom denně bágl narvanej jenom céčkama :)

A když jsem narazil na kvalitního soupeře a házeli jsme na čáru řetězy nebo spíš klubka o sto céčkách najednou, to potom byla jízda.
Teď je to všechno někde u babičky na půdě.

anonym

Nepamatuji si, ze bych synum cecka kupovala. Presto jich na pude mame plnou krabici. 🙂

  • iv-

fablen

ad lexx: ten mlhavý zpěvák byl sám Michal David 🙂.

Sbírala jsem také a nedávno je s oblibou koupila v několika baleních zmrzliny Míša. Nyní je mám doma na stolku a občas si s nimi při TV „hraju“ (pořád potřebuji něco držet v ruce, tak když nedržím knížku, noviny, tak sáhnu po céčkách). Jinak takový hit jako kdysi céčka (dříve diskokorálky) to určitě nebude – dnes je plno jiných lákadel.

Nikkol

Vždyť jdou céčka znova do módy a jsou jich plné obchody. Já jsem taky samozřejmě mela jako malá céška i háčka a eska i svíticí a průhledný 🙂 dala jsem je synovi.

lukas.zmizik

sbiral jsem je… za dve obycejne bylo jedno pruhledne… trojka byla za tri obycejne. pruhledne esko bylo za tri obycejne nebo dve trojky (divne ze? trojky byly vzacne) …a pruhledny paragraf za deset obycejnych

jednou sme byli kupovat psa. ten pan se psem nas pozval na kafe. oni normalne meli misto dveri do obyvaku zaves z pruhlednych cecek. to byly orgie kdyz sem lital kolem toho zavesu a ze jsem si jich neco nakradl…

Deli

Sbírala jsem, dělala jsem si z nich duhového hada. Momentálně je to zas aktuální u mé desetileté dcerky, koupila jsem jí jednu sadu na poště a teď se odhodlávám jí svého několikametrového duhového hada s hlavou ze svítících céček darovat, ale nevím nevím :-/

Ella

nějak mě to minulo :(
ale teď jsem koukala a v obchodech, v hračkářstvích, se dají koupit po asi 500 kusech v balíku…
doma mám akorát jeden náramek z Céček co jsem našla v „Míša“ zmrzlině :D v létě ho občas nosím :)

Drap

Sbíral, měl jsem jich velkou plechovku od kakaa. Půjčil jsem je dětem na hraní, a ty je dokázali postupně všechny zničit a postrácet.

lexx

Nesbíral akorát si mlhavě pamatuji že jistý zpěvák pop-music o tom nazpíval hit, céčka, sbírá céčka, nějak tak.

Wang

Mám jich sáček kdesi na půdě… dobrá osmina z nich tam v noci jstě svítí :)

MA-SU-KA

Ani vám nevím, kde jim je konec :o

Pájo

Oprava: Kde tA vaše skončilA?