tvtomasa

Čech ve Valhalle

Mám takový dotaz. Může se vám to zdát hodně stupidní, ale musím se zeptat. Jak by se Čech domlouval v Ásgardu se severskými bohy, když oni mluví germánským jazykem a my slovanským?

Nejlepší odpověď
badisko

Mel by jsi vedet ze bohove (pohansti bohove )maji ruzna jmena ale velice podobne funkce ..tak naprikalad ..znamy rohaty buh Cernunnos zobrazovan s rohy Berana ci jelena ..byl pro Evropany nejcasteji takto zobrazovan nebo take s vackem minci ktere ssype na holou zem ci s holi ..Byl to pan lovu a plodnosti ..ale byl take uctivan jako bozstvo smrti a na lov je nekdy pohlizeno jako na metaforu shaneni dusi do jineho sveta ..jiny svet se rozumi ten po smrti …byl take strazcem brany do jineho sveta buh lesu a plodnosti …jeho Britske jmeno je Herne ..jeho Anglokeltskym zase Herne ..ale galskym je Dispater..a take byva spojovan s reckym bohem Panem a Cernunnos i recky Pan se staly prototipem pro krestanskeho antikrista…Pak tady mame bohy napriklad kontinentalni …mapriklad Morrigan ..a irskou badb…Slovanske bohy jako je ..Perun v Irsku zase Gagda a severane maji Odina …chapes co tim chi rict ?…maji stejne funkce jina jmena …jen na ostrove Man ..anglii a Irsku a v Cr ..nepocitam li dalsi ..je bohu pozehnane + hrdinove a hrdinky ..kralove atd ..je jich prez 800 o kterych vim …a dalsi se stratili v toku casu …snad chapes vyznam slova kontinentalni ..ale jsou tady jeste vedlejsi bohove a to neni ze by byli mene vyznamni jen jsou a byli uctivani na mensi plose …nedivej se na kelty ci pohany jako na neco zaskatulkovaneho nebud onezeny ..jmeno je jmeno ale finkce rozhoduje .....pokud se chces neco doznedet o techto vecech po smrti tak napis do posty rad ti poradim nejakou solidni litereturu o keltskem posmrtnem zivote …nebo pokud ches byt totalne dezorientovan mame tady kelta a ten je echt !! ..no a na zaver ..budes li prilis upovidany nebudou ti venovat pozornost ..budes li prilis mlcendlivy nebudou te poslouchat …kousek z knihy .the Book of Acaill

Další odpovědi
led

Všetci bohovia od Čias dávnych vekov až po dnešok, od Krajiny vychádzajúceho slnka po Mesačnú krajinu, hovorili k človeku rovnakým jazykom, rečou srdca a citu, rečou prírody, rečou, ktorá nepotrebuje zvukový doprovod.
Aj človek bez ohľadu na svoj materinský jazyk sa s nimi dorozumieva cez svoju myseľ, vyslovené slovo je len vonkajší prejav.

Dobrá duše

Myslím že asi stejně jako jakýkoliv jiný Slovan s Germánem 🙂