EB9

Čau, nevíte někdo, jak fungují platby ze zahraničí? Konkrétně…když budu chtít poslat z UK pár liber do ČR, kolik se st

Platby ze zahraničí
Doplňuji:
Čau, nevíte někdo, jak fungují platby ze zahraničí? Konkrétně…když budu chtít poslat z UK pár liber do ČR, kolik se strhává a jak se to vůbec dělá z Anglického účtu na český…díky :)

Odpovědi
Hamon

Zadáš číslo IBAN (International Bank Account Number) – mezinárodně standardizované bankovní číslo účtu, které jednoznačně identifikuje účet, bankovní instituci, ve které je účet veden, a zemi, ve které tato banka sídlí.
Cena je různá podle banky – zjistíš v ceníku.

kubesajan

Musíš znát IBAN a SWIFT k´d (sdělí ti banka), poplatek je většino u častek pod 10 000 okolo 100Kč. Platba by měla zabrat max 5 dní (u mně to byly 3). Jinak levnější u malých částek je asi Paypal
Doplňuji:
Jinak zde: http://www.cnb­.cz/cs/plateb­ni_styk/iban/i­ban.html (česká národní banka) lze spočítat IBAN a zjistit SWIFT, stačí vědět číslo účtu

Zdroj: Paypal.com, kb.cz

cochee

Pokud příjemce v ČR má účet u PayPal, lze to přes něj a to dokonce i když ty sám u PayPal nejsi. Pokud jsi a peníze posíláš z bankovního účtu (svázaného s tvým PP účtem) anebo přímo z PP účtu, je to dokonce zadarmo; posílání pomocí platební karty je svázáno s poplatkem (podle PayPal drobným).

Pedro83

Pěkně je to popsáno tady, snad to někomu pomůže: http://www.jak­nafinance.eu/jak-na-platby-do-zahranici/

EB9

Aha, děkuji. Ten IBAN se zjistí jak prosím?

Hamon

Ten ti musí říct majitel účtu.