kucape

Cau máme tady takové dilema, nevíte podle čeho se rozsvecuji pouliční lampy ? :D

Nejlepší odpověď
Drap

Každá obec má svůj systém. Většina osvětlení se zapíná pomocí časových hodin a nebo světelných čidel

Další odpovědi
quentos

mírná oprava, namísto „časových hodin“ chtěl Drap asi říct „časový spínač“

honza19hk

bu´d nastavenej časovej spínač a nebo nějaký měřák a něm závislý stykač. Někde to je automatické podle čidel,jinde to zapne centrálně někdo v řídící místnosti a ta sepne všechny rozvaděče. Může být taky nastaveá určitá hodina kdy to sepne samo,takže to nemusí nikdo zapínat centrálně.
Doplňuji:
ano sausedo, pokud je v soustavě nadbytek energie ,zapínají se lampy (zpravidla ve městech) aby se zvýšil odběr energie.

suaeda

Většinou se opravdu rozvěcují navečer jak se tady všichni zmiňují ale někdy svítí i ve dne. Pravděpodobně jde o běžnou údržbu a výměnu vadných žárovek. Jinak nevím z jakého jiného důvodu jsou občas nasvícené pouliční lampy během dne. Že by nadbytek elektřiny?

ladaadal

Jak píšou ostatní, některé obce to mají na časový vypínač, některé na čidlo pro stmívání. Malé obce většinou kvůli úspoře časují, aby se zhaslo půl hodiny po posledním autobusu, aby lidi došli domů a podobně.
A to denní svícení – přesně jak píše Suaeda – elektrikář si rozsvítí, projede větev, aby věděl, kde je jaký problém a pak zhasne a jde opravovat.