Jsou různé výše pokut za jízdu bez jízdního dokladu v metru?

Čau lidi dostal jsem pokut v metru a dostal jsem nějaký papír a tam jsou kolonky k zaškrtnutí ... je jich tam asi 14 a revizor zaškrtl kolonku s větou - se na jízdu neprokázal jízdním dokladem ale já jsem se - prokázal neplatnou SMS jízdenkou .. podle těch kolonek měl zaškrtnout tuhle .. nevíte jestli bych měl menší pokutu nebo v čem by se to případě lišilo? Díky lidi..
Doplňuji:
Tak díky lidi ;) .. no zapaltit to v plánu mám a prokázal jsem se SMS jízdenkou starou asi jednu hodinu ..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Pokud se nemýlím, pak má Praha jen jednu výši pokuty a jedinou slevu pokud zaplatíš včas.
Myslím, že pro Tebe bude jedno co přesně je na tom papíru, důležité je včas zaplatit.
Doplňuji:
Opravuji: Buď mu vděčný a mlč.
"Prokáže-li se cestující při přepravní kontrole padělaným jízdním dokladem (napodobeninou jízdního dokladu), jízdním dokladem pozměněným či upraveným, snížení přirážky se neposkytuje"

Takže teď máš šanci mít to za 800, jinak bys byl v základní sazbě pokuty (přirážky) 1500.

Další odpovědi:

Stříbrný

Ale nevím proč bys chtěl zrovna mít nižší pokutu, když máš právě teď tu možnost zaplatit víc, a podpořit MHD ! Nejlepší pro tebe bude to ignorovat, a nic neplatit, když nic platit nechceš :DDD

Stříbrný

Já myslím, že pokutu dostaneš stejnou, ty kolonky tam mají snad jen kvůli statistice.

Zlatý

Pokud ses prokázal jízdenkou, která už neplatila, neprokázal jsi se jízdní dokladem a tudíž pokutu zaplať, aby z pár set korun se nevyklubala následně desetitisícová exekuce. :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.