Mají žáci s papíry z pedagogicko psychologické poradny úlevu?

Čau lidi chci se zeptat za 3 měsíce mě čekají závěrečné zkoušky a otázka zní 1) Mají žáci s papíry z pedagogicko psychologické poradny úlevu? Jsem dislektik, diskalkulik,disortografik. 2) mátě někdo zkušenost jak se soustředit při ústních zkouškách? já když mám mluvit před více jak 2 učiteli tak se mi začne špatně dýchat, mluvit atd. Máte někdo zkušenost jak se co nejvíce soustředit na text co mám říkat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Budu hádat na co se ptáš:-)))
Pokud máš doklad, že jsi dyslektik, dysgrafik, dyskalkulik, dysortografik atd. tak se k tomu přihlíží u všech zkoušek. Neznamená to ale, že nemusíš nic umět, jen ti dají pár minut navíc a nebudou ti hodnotit to na co máš poruchu.
Uhodla jsem tvou otázku? :-DDD
Doplňuji:
To že si nervózní s poruchou učení nemá nic společného, ty tvoje poruchy mám také a vystudovala jsem s nimi VŠ. Nesmíš stresovat, trénuj si mluvení před lidmi, před rodinou, kamarády, před třídou atd.
Já se u ústní vždy dívala do stropu, nebo je dobré vzít si něco do ruky, pozor ale, ať jim tím neuděláš úraz, taková propiska v oku nebude nic příjemného.

Ty poruchy jsou uznat jen při psaném projevu.

Další odpovědi:

Stříbrný

Při maturitních písemkách jsme dávali hodinu času navíc,
odhaduji že u závěrečných učňovských zkoušek
to bude podobné.

U ústních a praktických zkoušek už žádné úlevy nejsou,
tam je potřeba umět vše, co ostatní.

Diskuze k otázce

Zlatý

zzzzz

Jde vidět, že to nehraješ :-))) Dyslektik ne dislektik :-DDD, to je přesně projev dysortografie.
A dyskalkulik nejsem, aspoň, že počítat umím dobře.

Zlatý

arygnoc

tak to by ma zaujímalo:

-ako si predstavujete, že overia vaše vedomosti?
zabudnite na svoje -lexie a spomeňte si na svoje vedomosti - a hlavne ich ukážte.

-akú máte predstavu uplatnenia v živote? - tam nikoho nezaujímajú vaše úľavy.
pripravte sa na to, že s tým budete musieť bojovať - a nie sa vyhovárať a hľadať úľavy.
najvyšší čas začať.
inak to vidím biedne.

Zlatý

zzzzz

Ary s tím se moc bojovat nedá, jsou sice nějaké finty, ale nic není na 100% a stejně se chyba vyskytne. (Však to vidíš u mě :-DDD).

Člověk se s tím musí smířit a musí se snažit vyniknout v jiných věcech.

Nikdo není dokonalý, je třeba jen hledat to svoje, a na to se zaměřit.

Zlatý

arygnoc

zzzzz

zoberte si zajakvosť (koktavost) - tréningom sa dá naučiť sústrediť sa na prejav (nie odnaučiť sa koktať, ale naučiť sa INÉMU spôsobu prejavu).

to platí i pre naučenie sa potrebných fráz (dysortografia) ako pre pochopenie tak i pre podanie myšlienky, podobne ako sa dá naučiť vnímanie pri dyslexii či dykalkulii - len treba trénovať za vedenia odborníkov (evidentne zanedbané) a najmä chcieť to trénovať (nie vyhovárať sa, zmieriť sa so stavom) - existujú rôzne "psycho" pomôcky (pamäťové a a na vnímanie stimuly - myslím tým postupy zapamätania a pochopenia textu, čísiel, myšlienky).

vyhováranie pokladám za lenivosť (i rodičov) a výhovorku.

keby som sa celý život vyhováral, že som ľavák a všetky nástroje sú pre pravákov, tak umriem od hladu, lebo si v živote neotvorím konzervu (je to príklad, netreba brať doslova).

uznávam, nikto nie je dokonalý, ale to nie je dôvod tým argumentovať: Nie som dokonalý.

Zlatý

zzzzz

Já neříkám, že by se měl ohánět papírem z poradny, jen říkám, že s tím nejde vyhrát na 100%, jsou finty, ale je třeba mít vedle sebe dobrého kantora, který to dítě učí od mala. Pokud se dítě dostane na špatnou ZŠ a tam na to dlabou, tak se to sním pak táhne celý život.
Já jsem zářným příkladem :-), že i s dys, dys, dys se dá vystudovat VŠ. A nebyla jsem tam s tím sama, některé VŠ mají dokonce specializované komunity, kde studentům s jakýmkoliv postižením pomáhají studium zvládnou.
Určitě to je o píli, bez toho to nejde.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.