Kajška

Často vidím někde napsané (y). Co to znamená?? Děkuji za odpověď:)

Nejlepší odpověď
anonym

Yes – ano. Na Facebooku se píše třeba jako souhlas, že se nám něco líbí – s něčím souhlasíme.
Doplňuji:
Znamená jednoduše palec nahoru na Facebooku – like, ale jako zkratka yes se dá použít všude.

Další odpovědi
Fyzik

>Vlk z lesa: Ou! Buďto to má více významů, nebo to jeden z nás špatně chápe. Já to občas vídám u nějakých neslušných komentářů a pochopil jsem to okamžitě jako znak ženského klína, stehna a tak.

JuddH

No… původně jsem to také vnímala jako ten sprostější výraz, ale… asi tomu tak není. Ve vyhledávači jsem našla, že to znamená „thumbs up“, což potvrzuje i Facebook. Když tam totiž do komentářů hodíte (y), vyjede vám palec nahoru.