Illines

Casto se zamyslim.

Dokazal by civilizovany clovek zvykly na pohodli,prezit v drsne az v divoke prirode?

Nejlepší odpověď
Drap

Zaleží také na tom v které části světa ? jak dlouho ? a na celé řadě dalších věcí. Tyto a podobné věci mně zajímají již spoustu let. Bez důkladné přípravy, znalostí a spousty zkušeností je to dlouhodobě nemožné.

Další odpovědi
ten který je

Já myslím že ano.Vzpomenme si na příběh chilského fotbalového týmu,který bojoval o holý život v horách po pádu jejich letadla,nebo na dívku která přežívala v jihoamerické džungly,taktéž po letecké katastrofě.Můžeme zaznamenat i případy rybářů na otevřeném moři,kdy trávili třeba i několik měsíců na člunu atd.

Alesh

No to záleží, jak moc by ta příroda byla drsná, dále by to mohla ovlivnit i náhoda, třeba že by hned narazil na hladového rozzuřeného medvěda či smečku vlků. Dále na jeho schopnostech, zkušenostech s kempingem, skautingem apod. Dále i na výbavě, jestli by se tam ocitl vybaven nebo jen s „holým zadkem“ apod.
Jinak obecně vzato by dnešní člověk měl velké problémy, neboť valná většina (zvláště městských) lidí by si neuměla poradit jak něco zabít, stáhnout, vykuchat, neboť žijou ve světě, kde se potrava získává v supermarketech naskládáním do koše a následným zasunutí karty do platebního terminálu. O zajištění obydlí se postará realitka, dočasné bydlení např. v přírodě tzv. stan se pořídí podobně jako strava v nějakém obchodě taktéž po zasunutí karty do platebního terminálu. Jsme hold trochu vytrženi z reality a přesunuti do virtuality. Jak moc si za to můžeme sami, nechť posoudí každý sám za sebe. 😉

Ella

Řekla bych, že pokud by na tom záviselo jejich přežití, tak by to většina dokázala… ale někteří už jsou tak zhýčkaní a líní, že by přežít nedokázali. Důležité je taky racionální myšlení, vyhodnocení situace atd a někdo holt hned zpanikaří..

slad08

Myslím si že by mohl přežít, ale dosti záleží na vůli jedince.

venkovan

Ano.
Pud sebezáchovy je silný. Je ale otázkou jak dlouho znamená přežít. Týden se nechá bez jídla s trochou vody přežít pokud nepřijdou šelmy, mráz či mimořádné teplo.

poa.li

Člověku zvyklému na pohodlí přežívání v divoké přírodě chybí natolik, že za něj je ochoten platit nemalé částky… Myslím, že kdyby k tomu byl donucen, sice by se mu to asi nelíbilo tak jako na dovolené, nicméně by toho vydržel asi více, než se bez této zkušenosti domnívá…