Mika47

Často se mi „loupou“ nehty. Čím je to způzobeno? Jak se tomu dá zabránit?

Odlupují se mi jednotlivé vrstvy a nehty jsou potom škaredé a málo pevné. Chybí mi nějaký vitamin??

Odpovědi
ahold

Asi ti chybí nějaký vitamín. Nejčastěji pomáhá E. V prodejně drogerie prodávají výživný olejíček na nehty. Denně si ho večer vmasíruj do nehtu a okolí. nepoužívej odlakovač s acetonem.
Doplňuji:
Taky pomáhá kombinace: Zinek, hořčík, selen. Dostaneš v každé lékárně buď tablety, nebo šumivé tablety.

anonym

Příčinou může být i nějaká chybějící složka stravy (vitamín, minerál, kolagen), ale i např. plíseň. Pokud se ti to stává často (trvale), nebádej a navštiv dermatologa/žku.

quentos

ani tak ne vitamín, jako spíš vápník

suaeda

Můžou to být vitamíny, ale spíše nedostatek stopových prvků. Tělo potřebuje ač je to divné i některé prvky (kovy i nekovy) ale velice málé množství – tzv stopově.
Podle mne by mohl chybět zinek. Je např. v dýňových semínkách, ve vepřovém sádle.

lota

… může to být – vápník, křemík, železo, hořčík, a vitamíny skupiny B, A, E, C a H. Zdroj: http://zena.cen­trum.cz/moda-a-krasa/clanek.phtml?id=78­5483. Bála bych se i té plísně, tam už je to na lékaře nebo nějakou super mastičku – doporučuji zkusit pro začátek tea tree, nimbový olej…

GabulkaA

Ahoj, rozhodně by ti měly pomoct vitamíny… :) Neuvažovala jsi o doplňcích? :)