Pokročilý

Často se mi "loupou" nehty. Čím je to způzobeno? Jak se tomu dá zabránit?

Odlupují se mi jednotlivé vrstvy a nehty jsou potom škaredé a málo pevné. Chybí mi nějaký vitamin??

Odpovědi:

Bronzový

Asi ti chybí nějaký vitamín. Nejčastěji pomáhá E. V prodejně drogerie prodávají výživný olejíček na nehty. Denně si ho večer vmasíruj do nehtu a okolí. nepoužívej odlakovač s acetonem.
Doplňuji:
Taky pomáhá kombinace: Zinek, hořčík, selen. Dostaneš v každé lékárně buď tablety, nebo šumivé tablety.

Příčinou může být i nějaká chybějící složka stravy (vitamín, minerál, kolagen), ale i např. plíseň. Pokud se ti to stává často (trvale), nebádej a navštiv dermatologa/žku.

Zlatý

ani tak ne vitamín, jako spíš vápník

Stříbrný

Můžou to být vitamíny, ale spíše nedostatek stopových prvků. Tělo potřebuje ač je to divné i některé prvky (kovy i nekovy) ale velice málé množství - tzv stopově.
Podle mne by mohl chybět zinek. Je např. v dýňových semínkách, ve vepřovém sádle.

Pokročilý

... může to být - vápník, křemík, železo, hořčík, a vitamíny skupiny B, A, E, C a H. Zdroj: http://zena.centrum.cz/…. Bála bych se i té plísně, tam už je to na lékaře nebo nějakou super mastičku - doporučuji zkusit pro začátek tea tree, nimbový olej...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.