Mucillinka

Časté drbání?

Přítel se pořád drbe a pořád slyším, jak říká, že ho svědí stehna a ruce. Před 14 dny byl na vyndání moudráku a moc nejedl a svědění dalo by se říct úplně ustalo. Po týdnu začal normálně jíst běžnou stravu a opět naříká, že ho svědí tělo. Kamarád mu řekl, že to může být cukrovka. Přítel si chce dojít na krev, aby věděl, zda je v pořádku. Myslíte, že by to opravdu mohla být cukrovka? Děkuji

Nejlepší odpověď
WeeBear

Svědění je jeden z příznaků cukrovky. Může to ale být i nějaká alergie na jídlo. Nejvíce vám opravdu řekne lékař.

Další odpovědi
jmhad

Jen malou poznámku.Na Moravě je význam slova „drbat“ trošku jiný a vyjadřuje jinou činnost, příjemnou, zdravou,při které se i hubne a která je člověku vlastní.