demenceee

Proč jsem často unavená?

Zdravím.
Poslední dobou jem hrozně často unavená. Poté co jsem přijela z dovolené se to ještě zhoršilo. Dříve jsem vstávala i v 6 nebo 7 hodin ráno, stačila chvilka + snídaně a byla jsem ready. Teď nejsem schopná kolem 8 nebo 9 vstanout, pořád jsem unavená, mám hrozně bolestivou krční páteř a těžko po ráno ohnu hlavou, jak mě to bolí. Je pravda, že poslední dobou moc nepiju vodu, spíše samé sladké minerálky a v malém množství. Stravuju se celkem dost zdravě, jsem vegetarián, tak mě ještě napadla chudokrevnost. Dříve jsem cvičila i 5× týdně, teď chodím běhat, ale třeba dnes jsem chtěla taky, ale nejde to, jak jsem unavená. Díky moc za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to je ale velká chyba, že málo piješ, musíš se k tomu donutit, kdybys byla vegetariánka, měla bys něco i načteno, vegetarián není jen ten, co nejí maso a jinak zdlabe všechno, to pití máš taky špatně, pij vodu, samotnou vodu bez bublinek, v tomhle vedru se donuť, abys vypila tak dva litry, můžeš si do voy dát třeba citron, ta sladká voda absolutně ničemu neprospívá.Najdi si nějaké cvičení, třeba na You Tube na protažení krční páteře. Uber polštáře na spaní , nemusíš mít vlastně žádný.

Další odpovědi
Dane

Z toho popisu nevyplývá, v čem by mohl spočívat tvůj problém. Pokud se probouzíš ráno unavená, tak ti možná něco znemožňuje souvislý spánek. Kvalita spánku je velmi důležitá. Mohou ji snížit některé stimulanty (káva, silný čaj, alkohol, …), nesprávná opora hlavy při spánku, bolesti atd.

Píšeš, že máš bolesti krční páteře. Nejprve bych se tedy pokusila odpovědět na to, co je příčinou té bolesti (úraz, nesprávná poloha, nesprávné cvičení, …) a poté bych se poradila s odborníkem. Když lékaři nesdělíš o jakou příčinu by se mohlo jednat i on bude moct jen spekulovat.. :)

Drap

Ony samotná současná vedra unavují. Pokud to však přetrvává, určitě navštiv lékaře. Tady nikdo diagnozu nedokáže určit.

da ny

Nejprve vyřešte s lékaři krční páteř, zda tam není zánět , nějaký nález apod.
Únava je tipická při snížené imunitě a u alergiků…
Může něco chybět ve stravě…
http://www.ne­mocijater.cz/u­nava-a-bez-energie/
http://unava-ztrata-energie.nasclo­vek.cz/

mojitek

těch důvodů může být celá řada,tady to lze jen věštit.Ale problém je ten,že pít musíš hodně,a jak tu bylo psáno-obyč vodu bez bublinek,minerální jen občas.To vegetariánství-mnoo,ono je nezdraví jak jíst maso skoro každý den,tak vypustit ho vůbec,to jsou oba extrémy.Navíc každému člověku se každých 7 let obnoví všechna krev v těle což může mít za následek prakticky cokoliv-z ničeho nic můžeš mít alergii na věc která ti předtím nevadila nebo ti může pocitově vadit jídlo nebo vůně které ti předtím nevadily(nebo naopak) nebo tělu může začít vadit absence masa..atd atd. Ale řešil bych to s MUDr,takhle je to vážně jenom střílení od boku..