Korelice

Časování v AJ

V jakém čase se nejčastěji mluví v Anglii.

Nejlepší odpověď
rynek878

Slovesa
Související informace lze nalézt také v článku Anglická modální slovesa.
Systém sloves má, stejně jako i v ostatních germánských jazycích, jednoduché tvary v přítomném a minulém čase. Ostatní časy se tvoří pomocnými slovesy. Slovesa se neobejdou bez osobních zájmen, protože pozbyla skoro všech odlišujících osobních koncovek. V přítomném čase se zachovala pouze koncovka -s ve 3. osobě jednotného čísla, např. he works, on pracuje.

Infinitiv zvláštní zakončení nemá a je často používán s částicí to, např. I want to be, chci být.

Trpný rod se tvoří opisně pomocí slovesa be (být) a příčestí trpného.

více zde:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­gli%C4%8Dtina