josef.sabl

Časopis Model Sluneční soustavy

Máte někdo zkušenost s tímto novým produktem http://www.model-slunecnisoustavy.cz

Model se mi velmi líbí, ale způsob jeho prodeje mi přijde velmi neseriózní. Odebíráte někdo tento časopis? Jste s ním spokojeni? Udělali jste nějakou negativní zkušenost s prodejcem?

Děkuji.
Doplňuji:
Psal jsem na zákaznickou podporu. Neozval se mi samotný výrobce, ale distributor, což je samo o sobě dost podivné. Nicméně paní byla celkem sdílná a zodpověděla všechny moje dotazy, odkázala i na jejich stránky, kde bylo více informací.

Hlavním faktem je, že celkově vyjde model na necelých 12 000 Kč.

Nejlepší odpověď
Tata

Prosím vás nenechte se nalákat na tento doslova vyděračský způsob prodrje jakéhokoli modelu. Pracoval jsem v trafice řadu let a tak vím jak dopadli různé modeli. Například lidská kostra, nebo model fordky z třicátých let. Zaprvé model nikde nekoupíte najednou kompletní. Zadruhé,za tu cenu by jste ho nekoupily, a distributor by nemel tak vysoký výdělek. System lákadel je jednoduchý. Jednak nalákat na nizonkou zaváděcí cenu a postupně s každým číslem jí zvyšovat. Většina lidí,když má pohromadě polovinu modelu neodolá a jsou ochotni zaplatit i přemrštěnou cenu za každé nové číslo. Potom následuje další tryk, cena se nemůže zvyšovat do nekonečna a proto se zastaví na přijatelné (přesto, že přehnané) částce, Potom následuje snižovaní počtu součástí modrlu v jednom čísle. Takže třeba u kostry jste za tři kůstky prstu ruky, vylisované z plastu, zaplatili 150 Kč stejně jako za půlku lebky spolu s klíční kostí, která byla v jednom z prvních vydání. Nakonec musím upozornit každého zájemce, že nemá zaručeno získání všech dílú modelu. Stačí jen jediná chyba v dodávce a váš trafikant nedostane požadované zboží, a potom máte smůlu. Ze začátku máte možnost zajít do jiné trafiky, ale s přibívajícími čísli se počet dodávaných čísel snižuje na počet pravidelne prodaných čísel v trafice. Nakonec váš trafikant bude dostávat jen vaše číslo a pokud se jakýmkoli spůsobem stratí v jiné trafice ho neseženete, protože každý trafikant má potom jen čísla zamluvená. Potom už zbývá napsat jedině vydavateli. Ten když bude mít dobrou náladu a čas, vám jeno číslo pošle.

Další odpovědi
VampGirl

Mě také model velmi zaujal. Ráda modelařím, takže mi tato nabídka samozřejmě neunikla. Myslím si ale, že není dobrý nápad si model kupovat takto po číslech. Mohlo by to být podobné, jako s modelem bitevníku Bismarck, který je teď taktéž k dostání v trafikách vydávaný po číslech. Přes známou jsem se dozvěděla, jak je to s cenou. První číslo sice stojí 29 Kč, ale další přijde na 159 Kč a další na 259 Kč. A poroste dál. Prodejce využívá toho, že chce zákazník dostavět model celý a koupí si tak i zbytečně předražený model. Navíc Vám nikdo nezaručí, že prodejce vydá čísla všechna a nepřestane v půlce výstavby modelu vydávat časopis…

petat

Jedna moje známá chtěla předplatné koupit svému vnukovi. Prohledávala ty jejich webovky a zjistila, že to má vycházet zhruba dva roky, co 14 dnů (neb tak nějak), ale celé to vyjde na zhruba 11000 Kč…a když tam volala, tak se ta paní prý docela vykrucovala z odpovědi, na kolik že teda to předplatné vyjde…

mosoj

Šikovný marketingový tah. Bez podvodů a lhaní.
Zatím to nikdo neprodává!!! Tak proč brečet na cizím hrobě.

Tak jsem si ty webovky pročetl a odvolám co jsem zde napsal. V pořádku by to bylo kdyby byla jasně daná cena čísla ( což jsem jako poctivej blbec předpokládal). Takto je to podvod a je pouze na lidech jestli mu dají volný průchod. Plakat zde opravdu nemá cenu.

Syd

Nemám, taky mě zaujala reklama, ale odradilo mě, když jsem se dozvěděla na kolik to vyjde