Wong

Čas vs. rychlost světla

Proč lidé spojují možnost vrátit čas s překročením hranice rychlosti světla? Nějak to nechápu. Přece i kdyby se předmět pohyboval rychleji než světlo, dostihne maximálně světlo minulosti, ale proč by se měl vracet čas?

Nejlepší odpověď
lexx

Nelze. Byl by porušen elementární princip kauzality (příčina – následek) a proti tomu se Příroda dokázala zajistit. Hmotné těleso (atom nebo kosmická loď – to je jedno) překročením rychlosti světla © dosáhne nekonečné hmotnosti. Opět nemožné, alespoň podle našich fyzikálních zákonů.

Wong

Souhlasím Lexxi, ale zajímá mě z čeho pochází neustále spojování vracení času s překročením rychlosti světla. Nevidím důvod, tyhle dvě věci spojovat, ani kdyby rychlost světla mohla být překročena.