z15

Čáp přiletěl na bidlo a postavil si tam své bydlo. Náhle obě b_dla spadla. Jaké i/y byste napsali? Prosím, řekněte proč.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
P.T.

Y

Logicky, kdyby to bylo napsané naopak (přiletěl na bydlo a postavil bidlo), bych to pochopil. Nechápu totiž, jak si na bidlu může postavit bydlo (když už tak kolem bidla). Nicméně bych asi volil „y“. Je otázka, jestli je to takhle správně česky, jestli to není nějaká zkomolenina…

Další odpovědi
vivatis2

I

rád bych ti to řek, ale já nebudu mluvit do PC!!!

Deli

I

Škoda, že čeština nemá obojetné Y/I, co? 🙂
Asi bych dala měkké, přeci jen to bidlo při tom pádu udělalo i nějakou tu ránu, ne?

fg

I

Ani jedno.Je to gramatický nesmysl.

filva

Y

Terryle

známá neřešitelná finta… :)

coco

Čápi velká hnízda mají
na komínech přebývají
lidé rádi hledí zdola
na ta velká čapí kola…
Copak bilo, tím se dá leda odrážet vor na vodě. Čápi si staví hnízda na stabilních výškových stavbách. A kdo vymyslel tuto otázku, nechť si zopakuje přírodovědu…

kapka

A vo tom to je! 😁

Kerberus

Otázka už byl položená asi třikrát.

Zkuste si přečíst otázku i vysvětlení.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ktere-i-y-napisete-v-prikladech