barusee

CANON EOS 500D + objektiv 18–55 IS vs. Nikon D3100 + 18–105 AF-S DX VR??

Jak byste volili vy? Jaký je váš názor?

Nejlepší odpověď
Hlada

Rozdíly jsou mezi nimi malé. Nikon je se srovnatelným sklem levnější, praktický je přepínač režimů páčkou. Canon má expoziční bracketing a bracketing vyvážení bílé, cž je při malé pružnosti snímače výhoda podstatná. Náhradní akumulátor pro Canon se dá koupit do 200Kč. Ani jeden z nich ale nemá možnost nastavení vyvážení bílé na zvolenou teplotu. Je na vás, které vlastnosti považujete za důležitější.

Další odpovědi
Terryle

Mňo, tak já zrovna tenhle canon mám, fotím na něj přes rok a absolutně si nestěžuju, je fajn a když se zadaří, jsou z něj fotky nádherný.
Ale asi bych se přiklonila spíš k tomu Nikonu, vypadá ještě o něco líp a má větší rozsah zoomu na objektivu – jestli ho často používáš, není nad čím váhat.

Valky

Nikon a bez přemýšlení … aneb foto vtip: Co se stane s Nikonem, když upadne na zem? – Canon…
Takže asi tak ;) Hodně fotografů fotí Canonem, ale jen proto, že jsou to levné foťáky, ne proto, že by byli kvalitní.. ;)