CALIBRE - úprava metadat u ebook: jak zachovat název a číslo série po přesunutí do čtečky?

Dobrý den, na pc mám nainstalovanou knihovnu Calibre, když si do ní nahraji knihy a upravím metadata, abych měla název jak chci, autora, sérii atd. tak je vše v pořádku napsané, knihy uložím na disk, ale jakmile je přesunu do čtečky (Pocketbook basic 2) tak v ní už to není, tak jak to bylo v Calibre. Autor je většinou v pořádku, i název, ale název a číslo pořadí v sérii se mi skoro u žádné knihy neukáže, u některých to vidět je, ale u většiny ne. Nevíte co s tím? Děkuji.

Odpovědi:

Bronzový

Metadata, nebo pomocná data, která zrychlují vyhledání v jiném zařízení, se obnoví při změně. Je při exportu zanesen i index? Jestli tomu dobře rozumím, a to nemusím, důležitý je index obsahu, který se vytváří po exportování. To, co nevím, je jak si jiné zařízení dokáže poradit s indexací obsahu, když názvy úložiště jsou jiné. V PC je to odlišná cesta, než v Pocket. Nejhorší je duplikování souborů ve stejném zařízení, když knihy ebook jsou dejme tomu uloženy na SD, a po indexování jsou zkopírovány a opatřeny novými metadaty do paměti přístroje. To znamená, že knihy jsou v přístroji 2x. Jestli by nepomohlo v Nastavení aplikace Calibre zvolit jako zdroj, path, cestu, úložiště to samé místo, (složka se stejným názvem), kam jste ji zkopírovala. To by šlo najít v nastavení, jestli to vůbec Calibre umožňuje. Mě se to stalo taky, že se názvy přejmenovaly na autora, nebo neznámý. A to mě u Calibre vadí nejvíc, že už pak nenajdu co potřebuji a raději exportuji do pdf a otevírám jiným programem. A index je v jiné složce, než knihy. Proto si Calibre vytváří nová metadata. Žere to čas, jmenuje se to jinak a vytváří nové náhledy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.