afro.minerva

Čaj jako pomoc při snižování váhy…

Máte někdo zkušenost s čaji na snižování váhy? Pomáhá to? A jaký je nejúčinnější?

Prosím, nepište mi sem nějaké odkazy. Potřebovala bych konkrétní zkušenost a název daného čaje. Děkuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Zkoušela jsem to a pomohlo to,ale myslím,že to bylo tím,že jsem vůbec nějaký čaj pila,já jinak moc přes den nepiji. Takže asi je to o tom,aby měl člověk dostatek tekutin

Další odpovědi
quentos

osobně ne, ale cituji bohaté zkušenosti maminky s hubnoucím čajem s názvem Bylinný čaj Pavla Váni:

„Pomáhá, ALE: musíte s jeho pitím spojit i dostatek pohybu a omezení jídelníčku, ideálně si ten čaj dát třeba místo večeře. Výhodou je, že von je tak hnusnej, že vás po jeho vypití ani nenapadne si ještě něco dát. Zprvu se vám bude zdát, že se ani nedá pít – zkuste se přinutit vypít aspoň půl hrnku; pak si zvyknete…“

Lucimia

Nemám sice přímou zkušenost, ale jako zdravotník bych vám k tomu mohla něco říct. Po čaji samotném rozhodně nezhubnete (to byste musela pít jenom ten hořký čaj a nejíst nic jiného – což by se odrazilo na nedostatku některých vitamínů a základních složek potravy na všem organismu). Existují tzv. pročisťující čaje, detoxikační, které třeba mohou pomoci se spalováním tuků. Ale pozor – bez zvýšení fyzické aktivity a upravení stravy (dát tělu vyšší výdej než je příjem) to nepůjde! Takže odpověď je – ano POMŮŽE vám zhubnout, ale veškerou práci za vás neudělá. Konkrétní čaj bohužel neznám, to bych střílela od boku, ale zkuste se zeptat v lékárně.

roxy52

Já už léta piju zelený čaj a od té doby nemám problém s váhou.Nějakýmu pohybu moc nedám,skoro vůbec, a sladký taky můžu.Váha je OK.

anonym

Tak u nás máme oba zkušenosti z čajem HANASSAKI,viz link:
oběma nám dělá dobře,krom toho,že máme pocit,že nám pomáhá spalovat tuky,tak také nemáme problém s vyprazdňováním.

Zdroj: http://diskuse­.doktorka.cz/caj-hannasaki/archiv/10/

anonym

zkoušela to moje známá a beztak musela zkončit u sportu a pravidelné zdravé stravy.. čajem si tělo můžete pročistit, ale rozhodně né zhubnout nějak výrazně

anonym

No ja sice o zadnem takovem caji nevim,ale mela jsem take nejake to kilo vice a rozhodla jsem se popijet jablecny ocet a jsem v normalu.Pri tom jsem jedla stejne,sem tam jsem protahla chvili kostru a zpetny efekt neni.Skuste mrknout na jablecny ocet-treba zlaka,pomuze.