Bývalý přitel mé matky neustále obťežuje.Má podmínku

Dobrý den.Moje matka se před 2 mesici rozešla s přitelem,od té doby ji neustale vola,píše a zvoni u nás doma.Hodnekrat už i přelezl branku a snažil se dostat do domu.Dříve byl rok ve vezení,teď ma podmínku.Když sem na něj,poté co znovu přelezl plot,zavolal policii,jen mu velice jemně domluvili.Co dělat?

Nejlepší odpověď
anonym

Zavolej je znova,jedná se o nepochybně o stalking,nedej se!!Nedej se odbýt!

Zdroj: http://www.tros­ky.cz/stalkin­g/stalking.htm

Další odpovědi
AndreiRanger

Zavolat pokaždé když se o něco pokusí, trestné oznámení za stalking a HLAVNĚ chtějte po policistech jejich identifikační čísla odznaků, jména a tak ať víte na koho konkrétně si stěžovat, nebál bych se zavolat i další hlídku pokud neodvedou svou práci. A z vlastních zkušeností vím, že je nej volat státní 158! Měšťáci pouštějí lidi za rohem…:-(

Ještě doplním, že by nebylo od věci požádat soud o vydání rozhodnutí zákazu styku. V praxi to znamená, že když se bývalý přiblíží na vzdálenost bližší než určí soud s úmyslem kontaktovat vaši matku páchá trestný čin a šup zpět do lochu. Je to trocha papírování, ale vyplatí se to!