pn65

Byvaly kamarad, me emailem pomluvil u meho zamestnavatele a chce me propustit. Dá se tomu bránit?

Dá se proti tomu nějak bránit, než kamaráda jenom zabít.

Nejlepší odpověď
gecco

Vepište odpověď…„zabíjet“ kamaráda (i bývalého) je nesmyslné – tím si nepomůžeš…
😉
Ovšem pokud tvůj zaměstnavatel jen tak dá na nějakýho majla – asi nemáš v práci dobrou pověst, ne?
Mí zaměstnavatelé (šéfové) si mne vážili (nebo se tak aspoň tvářili) a minimálně by si před tak razantním krokem, jakým je propuštění, promluvili i se mnou…

Další odpovědi
Emefej

Zaměstvnavatel, který tě propustí pouze na základě nějakého emailu je blb, a raději od něho dál. Pracovat v takové firmě asi nebude žádný med.

anonym

Kdo že tě chce propustit ? Kamarád nebo zaměstnavatel? V případě, že tě proputsí, neskač, prosím tě , z okna. Už tu takový případ byl!

anonym

Kamarád vyhrál.

ivzez

Na chybně formulovanou otázku nelze dost dobře odpovědět.

Bývalý kamarád nikoho propustit nemůže,
takže není potřeba se mu nějak bránit.

Propustit by mohl zaměstnavatel, ale z formulace otázky
nevyplývá, že by to měl (zaměstnavatel) v úmyslu.

Pokud by Vám dal zaměstnavatel neplatnou výpověď,
musel byste jej na neplatnost výpovědi upozornit písemně
a následně byste se musel obrátit na soud.

———
Ovšem to je pouhá teorie – v otázce nepíšete,
že by Vás chtěl zaměstnavatel propustit …