Capik166

Bývalé české elektrotechnické firmy?

Co tu bylo a už zaniklo?

Odpovědi
Mapel

Ono toho moc nezaniklo. Spíše se transformovalo, nebo se stalo součástí velkých hráčů elektrotechnockého průmyslu.
OEZ Letohrad – Siemens
Elektrokomponenty Písek – Schneider Electric
EATON – teď mě nenapadá co tu odkoupil , ale je to opět sloučenina velkých světových podniků.
PRAKAB – transformovaná společnost je nyní součástí SKB skupiny.
atd.

maja49

Tesla v Prdubicích taky už není…

Danzen

Mapel pleteš se, Elektrokomponenty Písek a Schneider nemá nic společného. Schneider se skládá z firem Telemecanique, Merlin Gerin, Merten, Pelco a dalších… AZ Elektrokomponenty z písku je jiná firma která je hlavním distributorem Vypínačů Katko, koncových spínačů Comepi, Canalplast atd…

Největší část Eatnu je bývalý Moeller,.. 🙂

Mapel

Tesla Pardubice se různě měnila až zanikla, ale byla opět obnovena a zabývá se vývojem a výrobou radiolokačních zařízení. To byl její původní program a spotřební elektroniku jako jsou televize a rádia měla jako orajovou výrobu. Lidé si však Teslu Pardubice spojují pouze se spotřební elektronikou. Tu opravdu nevyrábí, ale stále sleduje původní telekominukační program.