LadyEll

Bývalá manželka vybrala peníze z účtu dítěte..co teď?

Dobrý den, prosím, pokud máte někdo zkušenost nebo víte co v takové situaci poraďte prosím…
Můj manžel má z bývalého manželství dvě děti.. Synovi(nyní 12let) zřídil v bance účet na který mu dával peníze,s jeho matkou nyní už přes dva roky nevychází a ona mu všechny peníze (bylo tam přes 400tis.) z jeho účtu vybrala. Vím,že normálně k tomu nemá oprávnění,když je to účet dítěte. Nevíte co dál? Podat na ni trestní oznámení,aby to prošetřila PČR? Sociálce totiž banka nesdělí kolik na účtu bylo ani výběry..Prosím poraďte.. děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Tady něco nesouhlasí. Manžel,pokud zakládal synovi účet,musí mít doklad (výpisy)kdo,kdy a kolik z účtu vybíral!

Další odpovědi
dědapetr

Podat trestní oznámení!

Džuls

My sme riešili podobný problém a podávali sme trestné oznámenie. Toto sú važné veci, netreba dlho čakať a čím skôr riešiť. Držím palce…

P.T.

Záleží na tom, jaká byla k tomu účtu přidělena dispoziční práva. Pokud je tam Váš pan manžel specifikoval. Pokud ne a ani se nezmínil, že je rozvedený, myslím že jeho bývalá manželka ani neměla problém peníze vytáhnout, protože ji nikdo nemusel ani podezřívat (nebylo z čeho).

Pokud ale dispoziční práva specifikoval, resp. bylo v dispozičních právech, že paní ta a ta (bývalá manželka) nemá právo s penězi disponovat a přezto disponovala, pochybyl nějaký konkrétní úředník v bance.

Navíc, pokud to byly vaše peníze (Vaše a manžela), ne jeho bývalé manželky, tak asi není co řešit. No a navíc pokud neměla právo na peníze šahat a v dispozičních právech k účtu to bylo uvedeno, trestní oznámení bych určitě podal.

elektrikář

Pokud je dítě nezletilé je matka je jeho zákoný zástupce Vybraní peněz mnělo to být ošetřeno ještě heslem a klauzulou na dožití do určitého věku dítěte.