zjentek

Bývá po požití Krušovic krušno?

Královský pivovar. Neznám. Ale… akce Penny 9.50/12°!

Nejlepší odpověď
Klaproth

Posledních asi 30 let nepiju nic jiného. Ano, krušno občas bývá. Ale přihodilo se mi to i po jiných pivech.

Další odpovědi
Cenobita

Po každém alkoholu může být krušno, pokud se to přežene.

  1. Krušovice (nedělám výklad)
  2. co je to krušit:

krušit – dobývat rudy, lomiti, drobiti, lámati, tříti, tvrdá těžká práce

je mi krušno – je mi těžko, smutno, špatně

Krušné Hory (které mají v sobě krušce = rudu).
Handštan, u, m., z něm. Handstein, krušec, kus rudy, Erzstufe.
Krušec, šce, m. = částka, úlomek, kus něčeho.- K. soli. — K. = všeliká ruda, Erz, Metall. – K. sirný, železný, zlatý.
Krušiti (zastar. hrušiti), il, en, ení, kru- šívati = lomiti, drobiti, lámati, tříti.
Krucha, y, f. = krušec, kus rozžženého železa, které se má kovati. Na Slov.
Krušistý = z rozkrušených kousků, rozkrušený, rozdrobený.

Zdroj: http://www.on­tola.com/cs/di/p­roc-se-jmenuji-krusne-hory-krusne

Pixma

Pokud po požití Krušovic vídíš kdejakou krušinu, může ti být krušno.

marci1

Ber je. Pokud nejsi vyloženě fajnšmekr, tak jsou „Krušovice“ v pohodě. Hodně se v poslední době zlepšily. 🙂

Kepler

Krušnohorci toho prý můžou vypít třeba i hektolitr a nic jim není. Je to velice kvalitní pivo, ale i kvalita se může přejídat. Takže lít to do sebe jako do ohniska požáru není dobré, to pak krušno opravdu bývá.

dubraro

Záleží na dávkování.

Nicméně pravda je, že se zlepšili. Na nefiltrované jedenáctce jsem si pochutnal.

Lamalam

Krušovice patří mezi má oblíbená piva, ale nikdy jsem ho nevypila tolik, aby mi bylo krušno. Krušno mi je po Becherovce.

Cenobita

annas: původ Krušovic jsem nikterak nezkoumal, moje odpověď byla jen na slovo krušit a jestli je po pití alkoholu krušno – ano někdy hodně

annas

Vložil jste odkaz na původ Krušných hor, ale Krušovice mají jiný původ.

Souvisí s Kruchem či Krušem, hodí se snad jen jeden slvoesa krušiti´- trápit se.

Stačilo jinak formulovat.

Cenobita

Nechtěl jsem nic vytrhovat z kontextu, proto jsem vložil celý odkaz, kde si každý mohl prohlédnout, co je to krušiti, pokud to vytrhnu, nebude to tak srozumitelné jako nyní. Tak odstraňte ten odkaz (link), ale asi to nepomůže moc věci.

zjentek

Cenobite, tak zas až zítra. Bod pro tebe.

Cenobita

Cenobita se skloňuje podle vzoru adamita:

  1. adamita
  2. adamity
  3. adamitovi
  4. adamitu
  5. adamito (Cenobito)
  6. adamitovi
  7. adamitou