zjentek

bývá pádný důvod, aby media (novinky.cz a tak), se zabývala někým nepodstatným více nežli podstatnými věcmi?

př: pro mě analytik jako analytik, ale proč se o nějakém klausovi píše více nežli třeba o presidentovi? Nebo se mohli dohodnout o rozdělení si našeho veřejného prostoru rovným dílem mezi sebe? ..jako že něco za něco a dokud nás smrt nerozdělí?
Doplňuji:
led: každá taková odpověď hodně potěší, když je patrné, že jedinci správně chápou společnost ,)

Nejlepší odpověď
Drap

To je právě ta moc médií. Kdo platí, nebo vlastní media, může ovlivňovat i to co a o kom se bude psát. Za vším jsou jen peníze a prosazování osobních mocenských zájmů.

Další odpovědi
led

Médiá pracujú pre svojich majiteľov…
Odpútavanie pozornosti čitateľov iným menej podstaným smerom je jeden zo spôsobov mediálnej práce mocných. Pravda a dôležité sa cudne zahalia, časť sa ukáže, aby sa nepovedalo, že médiá nie sú objektívne a najviac priestoru sa venuje zločinu (krv, podvod a nešťasie iného vždy láka), snu o celebritách, športu (veď ľudia potrebujú šport), súťažiam (veď čo by to bolo za človeka, aby nesúťažil) o rôzne ceny…
Treba si uvedomiť, že nie bežný občan rozhoduje o verejnej mienke, ale médiá a peniaze, zbytočne sa hovorí o vôli ľudi, obetavej práci pre občanov…
Prirodzene sú aj výnimky, ale to len potvrdzuje pravidlo o pohľade mocného na svet: „Svet je tu pre mňa! Nie ja pre svet!“

Děda Louda

No samozřejmě. Jsou jím peníze.