skleněnka

Byt-smlouva

S přítelem jsme koupili družstevní byt,vlastníkem je pouze on, úvěr má na sebe také napsaný, já jsem jenom jako spoludlužník.Jak máme postupovat, pokud chceme aby byt patřil i mě, lze to doplnit nějakou notářskou smlouvou.Jak by to bylo v případě jeho smrti, splátky bych musela splácet výhradně já, ale z bytu bych musela zřejmě vyplatit jeho tři děti, které má s bývalou manželkou? Je to tak? Je nějaká možnost, vyvázat z toho úplně jeho děti?Nebo mě vyvázat z placení úvěru??Přijde mi totiž šílené platit za celý byt, který budu splácet 30 let a děti budou mít nárok na třetiny a je bych musela zřejmě vyplatit, abych v bytě mohla zůstat.

Odpovědi
ReHu

Můj mužský má také děti z předešlého manželství a právě z tohoto důvodu, abych event.nemusela jeho děti vyplácet (již jeden dům dostaly po jeho rozvodu) je současný dům psaný pouze na mně a partner je napsaný na katastru jako věcné břemeno. Myslím, že na katastru požadují notářsky ověřenou smlouvu.
Také by možná bylo vhodné zvážit manželství. Potom byste měla vy nárok na polovinu a druhá polovina by dě dělila mezi děti rovným dílem.