Byt I.kategorie

vyměřili nám nový nájem, byt je v kategorii I. Známý tvrdí, že pokud mám výsoké stropy, asi 3,50m, nemůže byt zařezen do této kategorie.

Odpovědi
kazisvět

Podle mne výška stropu na kategorii bytu nemá vliv.

Definice bytu s nižší než 1. kategorií podle §2 zákona o jednostranném zvyšování nájemného je:

  1. bytem se sníženou kvalitou byt bez ústředního vytápění a s částečným nebo společným základním příslušenstvím, nebo byt bez ústředního vytápění a bez základního příslušenství, nebo byt s ústředním vytápěním bez základního příslušenství,
  2. základním příslušenstvím koupelna nebo koupelnový, popřípadě sprchový kout a splachovací záchod; základní příslušenství se považuje za součást bytu, i když je v domě mimo byt, avšak užívá jej jen nájemce bytu,
  3. ústředním vytápěním vytápění zdrojem tepla, který je umístěn mimo byt, nebo který je umístěn v místnosti k tomu určené, včetně sklepa v rodinném domě s jedním bytem, nebo jiné elektrické nebo plynové vytápění.