Questman

Byly za komunismu vtipy o imperialistech?

Vtipy o komunismu a totalismu zná snad každý, ale jako dítě co komunismus nezažilo jsem ještě neslyšel žádný vtip na druhou stranu barikády. Byly tedy vůbec takové vtipy? Případně vzpomněli byste na nějaký?
Za odpovědi předem děkuju

Odpovědi
gecco

Takových vtipů bývalo plné Rudé právo…
😉
Ale – bohužel, nevybavím si žádný – nebyly dobré – resp. – k ´pochopení´ jejich vtipnosti byla nutná jistá politická omezenost…

mosoj

Byly. Samozřejmě politicky zaměřené a negativní. To je zcela běžné.
Byly v denním tisku a hlavně v satirickém časopisu Dikobraz, který dnešní censura neunesla. Nakonec Dikobraz byl jeden časopisú, který se dal číst celý! Ona tam byla totiž satira bna obě strany, i do vlastních řad, což dnes neuvidíš!!!!!
Pán Kepler a Gecco neznají tvorbu Renčína nebo Vyčítala? No alespoň na ně jsem si vzpoměl.

orwell

Nebaví mě pořád dokola opakovat, že žádný komunismus nebyl (ani v SSSR), existovala pouze Komunistická strana a její členové byli komunisté. Jestli myslíš vtipy za socialismu o imperialistech, tak byly. A byly vtipy i o komunistech a jiných „-istech“ (třeba penzistech). Pokud chceš nějaký vidět na vlastní oči, třeba se ti to povede zde: http://dikobraz­.mikroforum.cz/ca­sopis-dikobraz-rocnik-1958-52/
A vy mladí, nenechávejte si vyplachovat mozky, nebylo všechno tak, jak se vám dnes předkládá. Ona ta myšlenka komunismu nepřišla z východu. Zapátrejte po významu slova komuna, mrkněte do historie Francie, atd.

Kepler

Já si taky žádné nevybavuju. Ale nakonec, vtipy o imperialistech přece jenom byly. Ale jenom o těch ruských.

Dochy

Jistě že byli, nebo se alespoň o ně otřeli…
Třeba CocaCola a měsíc… Noplísáci… Cesta do práce (jedu půl hodiny… Autobusem? Ne výtahem)