setapouch

Byly špatně počítány i důchody?

Soudci si nárokují zpětně vyšší platy z důvodu chybně určeného „základu“. Počítalo se u důchodů stejně chybně, nebo důchodci ostrouhají?

Ruku na srdce, raději bych přidal jim. Ačkoli mají soudci velkou zodpovědnost, jejich kvalita práce pro nás se zdaleka ne vždy vyrovná kvalitě práce, když jde o jejich peníze.

Nejlepší odpověď
ivzez

Důchody nemohly být spočítány špatně, musely být vypočteny z podkladů platných v době výpočtu. Pokud budou platy zpětně navýšeny a bude-li z nich odvedeno důchodové pojištění, budou muset být přepočteny i důchody (a doplaceny také tři roky zpětně).

Další odpovědi
Drap

Ano byli. Všichni důchodci budou 10% důchodu za poslední tři roky vracet.

Pepa25

Ano, zřejmě byly špatně počítány i důchody bývalých ústavních činitelů. Nejsem si ale jistý, jestli to všem, co odešli v posledních 3 letech do důchodu automaticky přepočítají a navýší …

Josef 2000

Ano

setapouch

Drap: napřed jsme se zasmál. Pak mi došlo, že jestli sem chodí nějaký soudce nebo politik, důchodci tě ukamenují. Protože to nebude trvat moc dlouho a ze vtipu bude realita.