Putin

Byly podle vás správné rozkazy o „zákazu samovolného opuštění bojových pozic“ 1942 ve Stalingradu?

č.227, 28. července 1942 v Moskvě – Rozkaz národního komisaře SSSR → metody upevnění disciplíny a pořádku v Rudé armádě a o zákazu samovolného opuštění bojových pozic. Bylo to podle vás správné? Jaký na to máte názor?
Doplňuji:
Můj avatar je Hodor 😁 Ale díky za názory! Taky myslím, že to bylo potřeba. Jinak by tam asi Čujkov bojoval za chvíli sám. 😁

Nejlepší odpověď
led

Ano! Situácia si to vyžadovala.
…Predstavte si, že vás v bitke opustí váš spolubojovník a ostanete sám proti presile napospas osudu…
Myslím, že aj napriek vášmu avataru „pátra Tucka“ (viď Robin Hood) a nicku „všestranného bojovníka a športovca“ by ste mali s touto presilou vážny problém hraničiaci bezhlavým útekom…

Další odpovědi
Drap

Ano, byly správné. Armáda je armáda a ne holubník.

Pepa25

Ne – ale chápu, že byly poplatné době a přístupu Rudé armády k vojákům, resp. komunistů obecně k lidem. Dezerce byla trestná vždy a v každé armádě, ale заградительныe отряды měl ve 20. století jen SSSR ☹.

Agneta

Putine, kdo je Hodor a kdo Čujkov?:D

led

Hodor zo seriálu, aj knihy Hra o tróny bol sluha a ochranca ochrnutého chlapca a jeho jediné slová na všetko zneli „hodor“
Čujkov bol veliaci generál Červenej armády pri Stalingrade.

led

Putin, na rozdiel od Hodora ale dokážete vyjadriť svoje myšlienky aj slovom.

led

Pepa25,
nemáte pravdu, tak, ako v každej armáde boli aj trestné jednotky a jednotky stíhajúce dezertérov. V nemckých ozbrojených silách to boli jednotky SS a vojenskej polície, v ČA „zahradzovacie jednotky“ NKVD, v americkej armáde zabezpečovacie jednotky a známí Empíci – vojenská polícia a mohli by sme ísť armáda po armáde ďalej… Tento spôsob „zadných jednotiek“ bol známy už aj v stredoveku od čias nasadzovania masových jednotiek nielen samotných rytierov…

Agneta

Prosímtě Putine nechceš si tam dát nějaký hezčí avatar? Tenhle surový chlap mi nahání strach, není to lidožrout?:DDD

led

Agneta, to je predsa "páter Tuck z Robína Hooda, také bojovné neviniatko s tvárou anjela :)