ZIU 682

Byly krutější komunistické režimy východní Evropy nebo pravicové režimy v Jižní Americe?

Mluvím o 70. a 80. letech. V Jižní Americe vládly v té době krutí diktátoři např. Pinochet, kteří pod patronací USA páchali zločiny (operace Kondor. Zajímalo by měl, jestli byly tyto režimy krutější než komunistické režimy východní Evropy včetně SSSR.

Nejlepší odpověď
Agneta

Asi tak stejné. V ČSSR to byli levicoví fašisté, jmenovali se KSČ, a jsou zcela právem na smetišti dějin. Fuj KSČ!

Další odpovědi
ivzez

U nás byla nejhorší padesátá léta,
v 60. 70. a 80. letech se tu žádná „krutovláda“ nekonala.
Podle mne to bylo horší v Aměrice.

ten který je

Co člověk,to názor.Vy si neumíte vytvořit svůj názor?Žádná univerzální odpověd nemůže dané téma vyplnit.

xxx3

přestože to u nás pro některé lidi nebylo vůbec snadné (věznění, znemožnění studia, profesní likvidace), přece jen to není jako Chile, kde byli mnozí političtí oponenti házeni z vrtulníku do moře. (ovšem v 50. letech to byla jiná – o dost silnější – káva)