Michal Kole

Bylo za Marie Tereie umělé oplodnění či jiná pomoc neplodným ženám, mužům nebo si to museli poctivě odpracovat v posteli

Odpovědi
anonym

Určitě byla. Nastoupil nějaký jiný, popř. jiná ale jako otec nebo matka byl uveden ten neplodný.

anonym

Když přečteš pár historických románů, tak na to přijdeš. Děti se „podstrkovaly“, unášely, kradly. Tím se toho dalo vyřešit dost, ne? Umělé oplodnění neexistovalo, to umožňuje až novodobá medicína. Běžné bývaly tzv. „náhradní matky“ – pojem známý i dnes.