Avatar uživatele
Lurius

Bylo vám příjemné, nebo nepříjemné, když vám začali vykat?

Např. v době kdy člověk začne chodit do práce a 20leté holky mu říkají pane…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Awe, Dane, anonym, Marek Brož, lejdy.můn před 3140 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Awe

Osobně mám raději tykáni. Samozřejmě s určitým pravidlem, třeba u nadřízených/pod­řízených. Tam by mělo zůstat vykáni. Ale mám určitý okruh hospod a tam mám s obsluhou taktéž raději tykáni, je to takové přatelštějščí prostředí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jsem na to zvyklá už od patnácti, ani nevím, jestli mi to přišlo příjemné, spíš normální.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

lépe říkat ty vole než Vy vole

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Jak od koho…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Těžko jsem se smiřoval s faktem, že nám na škole profesoři vykali a oslovovali soudruhu. Navíc jsme je museli zdravit „čest práci“. Později jsem zásadně všem soudruhům vykal. Měl jsem pocit, že si je takto mohl držet dále od těla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elfka Andy

Jsem první 2 tejdny na střední a někteří učitelé nám vykají, není mi to moc příjemný :/ Připadá mi to divný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tenkrát mi to příjemné bylo,cítím jsem se tak trošku výš,ale teď raději mám tykání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dane

Vykání je projevem úcty. Myslím si, že v určitém věku je normální, když Vás začnou oslovovat pane nebo paní.. Vykání by mi vadilo jen u lidí, se kterými se znám už delší dobu.

Upravil/a: Dane

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je to vývoj. Připadalo mi to normální. S kým chci, s tím si tykám. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Mi to přišlo divné s příchodem na střední školu,trochu jsem se styděla,že tak mladé holce starší vykají.Trvalo to asi rok,pak už jsem si zvykla a nijak se nad tím nepozastavovala. No a později jsem zjistila oklikou kolik je komu let a nabídla tykání nebo poslušně čekala já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rudolf.th

Na střední škole nám začali vykat učitelé a ze začátku nám to připadalo dost směšně, protože předtím nám nikdo nevykal. Postupem času jsme ovšem na to zvykli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek