Pokročilý

Bylo vám příjemné, nebo nepříjemné, když vám začali vykat?

Např. v době kdy člověk začne chodit do práce a 20leté holky mu říkají pane...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Osobně mám raději tykáni. Samozřejmě s určitým pravidlem, třeba u nadřízených/podřízených. Tam by mělo zůstat vykáni. Ale mám určitý okruh hospod a tam mám s obsluhou taktéž raději tykáni, je to takové přatelštějščí prostředí

Další odpovědi:

Stříbrný

Jsem na to zvyklá už od patnácti, ani nevím, jestli mi to přišlo příjemné, spíš normální.

Stříbrný

lépe říkat ty vole než Vy vole

Zlatý

Jak od koho...

Zlatý

Těžko jsem se smiřoval s faktem, že nám na škole profesoři vykali a oslovovali soudruhu. Navíc jsme je museli zdravit "čest práci". Později jsem zásadně všem soudruhům vykal. Měl jsem pocit, že si je takto mohl držet dále od těla.

Jsem první 2 tejdny na střední a někteří učitelé nám vykají, není mi to moc příjemný :/ Připadá mi to divný

Tenkrát mi to příjemné bylo,cítím jsem se tak trošku výš,ale teď raději mám tykání.

Pokročilý

Vykání je projevem úcty. Myslím si, že v určitém věku je normální, když Vás začnou oslovovat pane nebo paní.. Vykání by mi vadilo jen u lidí, se kterými se znám už delší dobu.

Zlatý

Je to vývoj. Připadalo mi to normální. S kým chci, s tím si tykám. :-))

Pokročilý

Mi to přišlo divné s příchodem na střední školu,trochu jsem se styděla,že tak mladé holce starší vykají.Trvalo to asi rok,pak už jsem si zvykla a nijak se nad tím nepozastavovala. No a později jsem zjistila oklikou kolik je komu let a nabídla tykání nebo poslušně čekala já.

Pokročilý

Na střední škole nám začali vykat učitelé a ze začátku nám to připadalo dost směšně, protože předtím nám nikdo nevykal. Postupem času jsme ovšem na to zvykli.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.