Lurius

Bylo vám příjemné, nebo nepříjemné, když vám začali vykat?

Např. v době kdy člověk začne chodit do práce a 20leté holky mu říkají pane…

Nejlepší odpověď
Awe

Osobně mám raději tykáni. Samozřejmě s určitým pravidlem, třeba u nadřízených/pod­řízených. Tam by mělo zůstat vykáni. Ale mám určitý okruh hospod a tam mám s obsluhou taktéž raději tykáni, je to takové přatelštějščí prostředí

Další odpovědi
anonym

Jsem na to zvyklá už od patnácti, ani nevím, jestli mi to přišlo příjemné, spíš normální.

lexx

lépe říkat ty vole než Vy vole

quentos

Jak od koho…

dudu

Těžko jsem se smiřoval s faktem, že nám na škole profesoři vykali a oslovovali soudruhu. Navíc jsme je museli zdravit „čest práci“. Později jsem zásadně všem soudruhům vykal. Měl jsem pocit, že si je takto mohl držet dále od těla.

Elfka Andy

Jsem první 2 tejdny na střední a někteří učitelé nám vykají, není mi to moc příjemný :/ Připadá mi to divný

anonym

Tenkrát mi to příjemné bylo,cítím jsem se tak trošku výš,ale teď raději mám tykání.

Dane

Vykání je projevem úcty. Myslím si, že v určitém věku je normální, když Vás začnou oslovovat pane nebo paní.. Vykání by mi vadilo jen u lidí, se kterými se znám už delší dobu.

marci1

Je to vývoj. Připadalo mi to normální. S kým chci, s tím si tykám. 🙂

arachis

Mi to přišlo divné s příchodem na střední školu,trochu jsem se styděla,že tak mladé holce starší vykají.Trvalo to asi rok,pak už jsem si zvykla a nijak se nad tím nepozastavovala. No a později jsem zjistila oklikou kolik je komu let a nabídla tykání nebo poslušně čekala já.

rudolf.th

Na střední škole nám začali vykat učitelé a ze začátku nám to připadalo dost směšně, protože předtím nám nikdo nevykal. Postupem času jsme ovšem na to zvykli.