dmatejek777

Bylo někdy hlášení o bombě v Česku pravdivé, nebo to bylo vždy poplašné volání?

Odpovědi
Hamon

Ano, bylo pravdivé mockrát. Obvykle šlo o bomby ze druhé světové války, ale je dost pravděpodobné, že se nalezly i bomby po odsunu sovětské armády po roce 1991.
Doplňuji:
„9. srpna 1996 Ve vestibulu stanice metra Karlovo náměstí explodovala bomba umístěná v odpadkovém koši. Bombu ohlásil anonym, nikdo nebyl zraněn.“

http://zpravy­.idnes.cz/vybuchla-bomba-na-staromaku-je-zahadou-i-po-dvaceti-letech-pme-/domaci.aspx?c=A100601­_1394285_praha_i­tu

honza19hk

ono je otázka co si pod pojmem bomba představuješ. jestli nějakýho muslima obloženýho dynamitem,tak myslím že ne. Ale dost často někdo zavolá hasiče a policii že nalezl nějakou munici z 2 světové.To je poměrně dost častý.Ne vždy to je sice bomba ale dělostřecký grnáty,náboje atd…

Ale většina hlášení ve smyslu „uložil jsem bombu, bouchne v xx:xx pokud …“
je falešná.

Kelt

Některé hlášení bylo jistě pravdivé, protože se bomba mohla najít jako pozůstalost z války, někdo se chce podívat na kmitání lidí a má z toho srandu, to je poplašné volání.